GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Askerlikten muaf tutulacaklar!

36. muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, referandum sonrasında, seçilip Meclis'e giren gençlerin askerlikten muaf tutulacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Askerlikten muaf tutulacaklar!
36. muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa eleştirilerine tek tek cevap verdi. Seçilme yaşının 25'den 18'e indirilmesi için gelen eleştirilere değinen Cumhurbaşkanı şunları söyledi;

"Seçilmek mi zordur, seçmek mi zordur. Seçmek zordur. Niye doğruyu, yanlıştan, iyiyi, kötüden ayırt edecek bir erdeme ulaşmak. Seçilmek onun kadar zor değildir. Bir siyasetçi bir zamanlar "Taksim meydanına dört ayaklı çıkarsam seçilir" demişti. Bu ülke bunları gördü. 

Seçildiyse Meclis'e gider 

Adam gibi adam, 18 yaşında genç, dinamik eğer seçilme hakkını kazanmışsa benim milletim o genci de parlamentoya gönderir.  Niye çekiniyoruz ki. Bu konularda gencimize güveneceğiz. Onları dışlamayacağız. 

Askerlikten muaf tutulacaklar 

Çıkmış  diyorlar ki, askerlik ne olacak? Sanki 7 milyonun gencin hepsi parlamentoya girecek. Bunları tutarsın askerlikten muaf tutarsın olur biter.  Şu anda parlamentoda görev yapmak kadar önemli bir görevi olabilir mi? Gencimiz gelecek parlamentoda milletine hizmet edecek, sonra askerlikten muaf tutulacak."

Konular:

Yorumlar