GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çanakkale'ye de bir gerdanlık lazım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılış töreninde yaptığı konuşmada dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çanakkale'ye de bir gerdanlık lazım
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Çanakkale'ye de bir gerdanlık lazım, Çanakkale köprüsünün hazırlıklarını yapıyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışında yaptığı konuşmadan bazı öne çıkanlar şöyle:

"LAFLA DEĞİL İCRAATLA OLUYOR"

Bu millet neye layıksa bunların hepsi olacak. Zira muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak öyle lafla olmuyor icraatla oluyor.

Bu köprü, hem tekerlekli araç geçişini hem raylı sistemi birlikte sağlıyor olması bakımından kendi alanında dünyada öncü bir köprü, böyle bir özelliğe sahip. Şu anda iftiharla gördüğümüz, seyrettiğimiz bu köprü inşallah dünyada birçok şeye, yayınlara, inanıyorum ki öncü olacak. Bununla iftihar edeceğiz. Bunu göreceksiniz, dünya filmleri buralarda çekilecek, göreceksiniz. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz bunlarla anılacağız. Bu yola bunlarla devam edeceğiz.

"ÇANAKKALE'YE DE BİR GERDANLIK LAZIM"

Yeni hazırlıklarımız var. Ne yapıyoruz? İnşallah Kanal İstanbul'un da hazırlıklarını bitiriyoruz.

Bu da yetmeyecek. Şimdi Çanakkale'ye de bir gerdanlık lazım. Çanakkale Köprüsü'nün de hazırlıklarını yapıyoruz. İnşallah bütün bunlarla birlikte dünyada Türkiye farklı bir konuma erişecek. Niye hazmedemiyorlar bizi? Niye kıskanıyorlar bizi? İşte bunlardan dolayı.

"Türkiye hedeflerine adım adım ilerliyor"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye tamamlanan, inşası süren, başlanacak olan projelerle hedeflerine adım adım ilerliyor. Ekonomide tüm göstergeler, onca badireye rağmen olumlu yönde seyrediyor, sıkıntılı bir yıl olsa da olumlu yönde seyrediyor." dedi.

 


Konular: dedi, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, söyledi, cumhurbaşkanı erdoğan,

Yorumlar