GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Huber Köşkü'ne akın eden on binlere seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandumdan çıkan tarihi 'Evet' kararı sonrası Tarabya'daki Huber Köşkü'ne akın eden on binlere bir konuşma gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Huber Köşkü'ne akın eden on binlere seslendi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tarabya'daki Huber Köşkü'nde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne çıkan 'evet' kararı sonrası düzenlediği basın toplantısının ardından, köşkün önüne akın eden on binlerce vatandaşa bir konuşma gerçekleştirdi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı konuşmadan öne çıkanlar:

"Bazı televizyonlarda aç tavuk kendini buğday ambarında sanarmış ya, bu neticeyi küçümsemeye gayret edenler var. Boşuna uğraşmayın. Atı alan Üsküdar'ı geçti. Bundan sonra birlikte yapacağımız çok iş var değil mi? Beraber yapacağımız çok iş var. Biliyorsunzu bu işin 2 safhası oldu. Birincisi parlamento. Anayasa komisyonunda pet şişeler nasıl fırlatıldı. Engellemek istediler, başaramadılar. Genel Kurul'da ne oldu? Hamdolsun 339'la parlamentodan geçti. AK Parti ve MHP'nin milletvekillerinin dayanışmasıyla. Tabii ben buradan öncelikle Sayın Yıldırım ve Sayın Bahçeli'ye özellikle teşekkür ediyorum. Dik durdular. Gruplarına sahip çıktılar. Ne dedik? Şimdi sıra millette dedik. Milletimiz de burada el ele verdi."

"İlk iş Bahçeli ve Yıldırım ile idamı görüşeceğim"

"Milletime sopa gösterenler cevabını sandıkta aldı. İşimiz çok, yapacağımız çok şey var bu ülkede. İlk iş idam konusunu Sayın Başbakan ve Sayın Bahçeli ile görüşeceğim. Meydanlarda hep bununla karşılaştım diyeceğim. Kılıçdaroğlu da destekleyeceğini söylemişti. Bir halk oylamasını da onun için yaparız. Siz 15 Temmuz'da adeta bir diriliş destanı yazdınız. Siz yılmadınız." 

Konular: görüşme, konuşma, Huber Köşkü, referandum,

Yorumlar