GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Efkan Ala açıklaması

Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan Efkan Ala'nın görevden ayrılmasıyla ilgili soruya da yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Efkan Ala açıklaması

G20 Zirvesi için Çin'e giden Cumhurbaşkanı Erdoğan Esenboğa Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında Efkan Ala'nın görevden ayrılmasıyla ilgili soruya da yanıt verdi. 

PERFORMANS KAYBI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Efkan Ala'nın istifasıyla ilgili şunları söyledi:

"Ortaya sunmuş olduğu tezler haklı. Sayın Efkan Ala bu süreç içerisinde istifasını vermek suretiyle değişim yapıldı. Ne Efkan Ala kardeşimizde bir sıkıntı söz konusudur, ne de ona yönelik herhangi bir olumsuzluğu söylemeye ne sayın Başbakan'ın ne de benim söylemek haddimize değildir. Bunlar bizim dava arkadaşımızdır. Bu yolculuk esnasında performans kaybı diyebilirsiniz, başka bir şey diyebilirsiniz. Aradan bir müddet geçer farklı bakanlıklarda da olur."

TERÖRLE MÜCADELE KONUŞULACAK


Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada, "Hangzhou'da küresel barışı, güvenliği, istikrarı ve dolayısıyla ekonomiyi tehdit eden terör belasıyla mücadele konusunu  görüşeceğiz. Bu vesileyle ülkemizin mücadele ettiği FETÖ, DHKP-C, PKK, PYD, YPG ve DAİŞ gibi terör örgütleri konusunda muhataplarımızdan beklentilerimizi dile getireceğiz." ifadelerini kullandı.

FETULLAH GÜLEN'İN İADESİ GÖRÜŞÜLECEK

Ayrıca Erdoğan'ın, ABD Başkanı Obama ile ikili görüşmesinde terör örgütü liderinin iade edilmesine ilişkin iki ülke arasındaki anlaşmanın uygulanmasını ve Türk halkının bu yöndeki beklentilerini ileteceği belirtildi.

Konular: istifa, G20, erdoğan, efkan ala,

Yorumlar