GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş referandum açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Madagaskar'da düzenlediği basın açıklamasında kendisine sunulan anayasa değişiklik teklifine dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuya ilişkin, "Fazla uzatmadan hemen kararımızı verip ve bu önemli adımı TBMM'ye göndereceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş referandum açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için geldiği Madagaskar'da Cumhurbaşkanı Hery Rajaonarimampianina tarafından resmi törenle karşılandı. İki lider yaptıkları baş başa ve heyetler arası görüşme sonrası basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

"Anayasa değişikliğini uzatmadan Meclis'e göndereceğiz" 

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  burada yaptığı konuşmada anayasa çalışmalarına ilişkin, şunları söyledi;

"Bu gece ülkemize dönüyorum. Ülkemize döndükten sonra yapılan değişiklik için değerlendirmemizi yapacağız. Milletimizin beklentisi bu. Uzatmadan kararımızı verip bu önemli adımı TBMM'ye tekraren göndereceğiz." dedi.

Umarım AYM kararını bir an önce verir  

Muhalefet Anayasa Mahkemesi'ne başvurabilir. Bu konuda herhangi bir önleyici, niye oraya gidiyorsun deme hakkımız yok. Ama bunlara da tabii alışığız. Anayasa Mahkemesi'ne çok sık gitmeye alışık anlayış da var ülkemizde. Temenni ederim ki bir an önce Anayasa Mahkemesi de bu konuyla ilgili kararı verir. Milletimiz şu anda heyecanla artık bu konuda atacakları adımın hazırlığı içerisinde. Ülkemiz, milletimiz için inşallah hayırlı olur."

Konular:

Yorumlar