GÜNDEM

Cumhurbaşkanlığı'ndan önemli açıklama!

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın Ankara'da önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı'ndan önemli açıklama!
Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın önemli açıklamalarda bulundu.

Şu ana kadar hiçbir Avrupa ülkesinden başkan düzeyinde kimsenin gelmediğini belirten Kalın, "Türkiye eskisinden çok daha güçlüdür. FETÖ'nün planları boşa çıktı, pislik temizleniyor." dedi.

G-20'DE FETÖ KONUŞULACAK


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın G20 için Çin'de olacağını hatırlatan Kalın,  "Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz'u ve FETÖ'yü anlatacak. İkili görüşmeleri de orada yapacak. Rusya ile ilişkilerimizin ilerlemesi için Çin'de de birtakım görüşmeler devam edecek." dedi.

FIRAT KALKANI OPERASYONU

Operasyonun amacının sınır güvenliğini sağlamak ve terörist unsurların temizlenmesi olduğunu vurgulayan Kalın, "Çok başarılı bir şekilde bu harekat sürmektedir. Fırat Kalkanı operasyonuyla ilgili spekülasyonlar yapılıyor. Bunlar tamamen yalandır. Bu operasyonu sanki Kürtlerin haklarına yönelik bir operasyonmuş gibi sunmaları tamamen ahlak dışıdır. Bu sadece ve sadece terör örgütünün propagandasını yapmaktadır." açıklamalarında bulundu.

BAYRAM ÖNCESİ ATEŞKES

"Halep'te masum insanların öldürülmesi kabul edilemez. Bayram gelmeden burada bir ateşkes için sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinden bir organizasyon var. G20'de bu da muhataplarla masaya yatırılacak." diyen Kalın ayrıca Kurban Bayramı nedeniyle Gazze'ye ikinci bir yardım gemisinin gideceğini de açıkladı.

ABD'NİN PYD POLİTİKASI

Kalın PYD ile ilgili sorulan soruya da "PYD ile anlaşmamız söz konusu olamaz. PYD Fırat'ın doğusuna geçmedikçe hedeftir." cevabını verdi.

TÜRKİYE'NİN GÜVENLİĞİ BÖLGENİN GÜVENLİĞİDİR

DAEŞ'e karşı verilen mücadelenin gölgelenmeye çalışıldığını söyleyen Kalın, "Bu noktada Türkiye'nin teröre mücadele verdiği ortadadır. Türk halkı bunu anlıyor. Umarız dünyada anlayacaktır. Türkiye PKK, DAEŞ ve FETÖ ile mücadele etmektedir. Bu mücadelemizi farklı bir yere taşımak anlamsızdır. Türkiye'nin güvenliği bölgenin güvenliğidir." dedi.

Ayrıca Kalın Türkiye'ye terörle mücadelede verilecek desteğin de ülkelerin kendi menfaatine olacağını bildirdi.

ADİL ÖKSÜZ'ÜN YAKALANMASI

Adil Öksüz'le ilgili sorulan soruya da "Adil Öksüz'ün darbenin kilit ismi olduğundan şüphe yok. Kapsamlı bir arama çalışması devam ediyor. Bununla ilgili alarm durumunda çalışılıyor. Bu işin içinde olan başka isimler de var. Derdest edilecekler." cevabını verdi.

Konular: konuşma, açıklama, cumhurbaşkanı,

Yorumlar