GÜNDEM

Cumhuriyet Gazetesi'nden algı terörü!

Cumhuriyet Gazetesi bugünkü manşetinde sınır ötesi operasyonlar üzerinden "algı operasyonu" yaparak Erdoğan'ı hedef gösterdi.

Cumhuriyet Gazetesi'nden algı terörü!
turkiyehabermerkezi.com

Cumhuriyet gazetesi bugünkü ana manşetinden; Türkiye'nin sınır ötesi operasyonu üzerinden Erdoğan'ı karalama tutumunda bulundu.

"Erdoğan'ın savaş planı" alçaklığında başlık

Sözde gazete olan Cumhuriyet'in bugünkü manşetinde okuyucularına alçakça"algı operasyonu" girerek; "Bölge ülkeleri, koalisyon güçlerinin tüm itirazlarına rağmen, Saray (Erdoğan) savaş istiyor" demecini sergileme hadsizliğinde bulundu.

"Fırat Kalkanı ile sınır ötesi operasyona başlayan Türkiye, Suriye ve Irak'ta cephe genişletmekte kararlı" cümlesiyle Türkiye'nin keyfi harekette bulunduğunu imalayarak adeta Misak-ı Milli yürüyüşüne gölge düşürdü. 
"Erdoğan savaş istiyor" hadsizliği


Paçavraya göre; "Meğer Suriye ve Irak'a bomba yağdıran,2 milyon insanı öldüren. ABD-Rusya-Esed-İran barış, Erdoğan ise savaş istiyor" algılamasını yaparak, Türkiye üzerinden Erdoğan'ı karalama güdüsünde bulundu.

Ses Cumhuriyet paçavrasından duyuldu

İlginç olansa, Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'ın Ortadoğu'da emperyalistlerin oyunlarını bozuyor olmasının sesi Cumhuriyet Gazetesi paçavrasından duyuluyor olması oldu.'Fırat Kalkanı Operasyonu'yla Misak-ı Milli çerçevesinde yürüyen Türkiye'nin ayağında pranga olmaya çalışmak hiç bir terimle örtüşmemektedir.

Peki, Türkiye'nin gazetesi değilseniz, nerenin? kimlerin maşalığını yapıyorsunuz? sorusu...

Gazetenin, yayın politikasıyla beraber bugün okuyucularına taşıdığı bu haber, algı oluşturmanın Erdoğan'a olan düşmalığın açıkça gözler önüne bir kez daha çıkmasını sağladı.Gazetenin bu tutumunu anlamak zor değil zira gerçek yüzlerini her defa ortaya koydular.

"Basın özgür değil?" kafası

"Basın özgür değil?" diyen bu kafalara sormalı o zaman; Türkiye'de basın özgürlüğü olmasaydı, bu manşeti nasıl atacaktınız? Basın özgür değilse bu nasıl yazılabiliyor?

"Basın özgürlüğü değil" diyerek ne amaçlıyorsunuz?

Reis-i Cumhur Recep Tayip Erdoğan'ı alçakça karalama kampanyasında olurken, nasıl bir özgürlükten bahsediyorsunuz?


fırat kalkanı operasyonu ile ilgili görsel sonucu

İsmi Cumhuriyet, peki işlevi?

Cumhuriyet isminin altında ezilen gazetenin tavrı karalamaktan başka bir işe yaramakta olduğu görülmektedir.Sözde gazete olan Cumhuriyet'in habercilik anlayışı dünden bugüne değişmedi, sadece pranga oldular, algı oyunlarına gittiler...


Aslında dertleri ne Misak-Milli ne de Türkiye, tek dertleri Erdoğan...


Ümmet-i İslam'ın tek sesi olan Türkiye'yi bu onurlu yürüyüşünden, Erdoğan'ın işleyen düzene, emperyalizme olan sesinden kimseler mahrum edemeyecek, önüne taş koyamayacaktır... 

Konular: Cumhuriyet gazetesi, Recep Tayip Erdoğan,

Yorumlar