GÜNDEM

Cumhuriyet'in önünde CHP ve HDP'lilerden protesto

Şişli'deki Cumhuriyet gazetesi binası önünde toplanan CHP ile HDP'lilerden oluşan kalabalık grup, Kışanak protestosu yaptı.

Cumhuriyet'in önünde CHP ve HDP'lilerden protesto
Cumhuriyet gazetesine yapılan "PKK ve FETÖ'ye üye olmadan örgüt adına suç işlemek" operasyonuna tepki için gazete binasına ilk CHP'liler gelmişti.

CHP ve HDP'liler bir arada  

CHP'den sonra HDP İstanbul İl Başkanlığı'ndan bir grup da kalabalık bir şekilde gazete binasının önüne geldi.


Kışanak için protesto


HDP İstanbul İl Başkanı Doğan Erbaş, Cumhuriyet Gazetesinin bugünkü sayısını göstererek Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanlarının tutuklanma haberinin gazetede yer aldığını hatırlattı. Erbaş ayrıca Gülten Kışanak'ın Diyarbakır'da tutuklandığı halde Kandıra Cezaevi'ne getirildiğini öne sürdü.


HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan da, "Yenikapı ruhu hepimiz için artık bir tuzruhu haline gelmiştir. Ve hepimizin hayatını körleştiriyor. O faşizan birliği artık yok edip bütün demokratların bir araya gelip ses verme zamanıdır" dedi.


Gazetenin önündeki cadde trafiğe kapatıldı 

"Ellerinde özgür basın susturulamaz" dövizleri olan ve slogan atan gruplar gazetenin önünde bulunan İstiklal Caddesini doldurmaya başladı. Bu arada polis caddeyi araç trafiğine kapattı. Gazete binasının yakınına TOMA ve Çevik kuvvet ekipleri geldi.

 

Konular: CUMHURİYET, Chp, hdp,

Yorumlar