GÜNDEM

Cuntacı hainlerin ihanet konuşmaları

15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Özel Harekat Daire Başkanlığı ile Havacılık Daire Başkanlığı'na bomba atan darbeci pilotlarının telsiz konuşmaları ortaya çıktı.

Cuntacı hainlerin ihanet konuşmaları
 Ankara Batı Cumhuriyet Savcılığı'nca FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığındaki incelemelerde Gölbaşı'ndaki Emniyet Özel Hareket Daire Başkanlığı'na, 141 ve 143'üncü filolardan kalkan F-16 savaş uçaklarının bomba attığı tespit edildi. Havacılık Daire Başkanlığı'na da bir bombanın atıldığı belirlendi.

'İKİ BOMBA DAHA ATIN'

Havacılık Daire Başkanlığı'na bomba atılması talimatını darbeci askerlerden Ahmet Tosun verdi. Bombanın atılacağı yeri 94-0105 kuyruk numaralı uçağı kullanan "Aslan 1 Numara" koduyla Mustafa Azimetli ve Ekrem Aydoğdu işaretledi. Bomba ise "Aslan 1 İki" koduyla darbeci pilot Mehmet Çetin Kaplan tarafından kullanılan 93-0691 kuyruk numaralı uçaktan atıldı. Özel Harekat'a ise bombayı, 93-0696 veya 94-1563 kuyruk numaralı uçakla darbeci pilot Uğur Uzunoğlu attı. Telsiz konuşmalarına göre Ahmet Tosun, her iki bombanın atılması için talimat verdi.

'OKEY HOCAM'

Tosun ve Azimetli ile diğer pilotlar birbirlerine "Hocam" diye hitap ediyor. Azimetli, "Okey hocam beklemede kalın" diyor. Ekrem Aydoğdu'nun Havacılık Daire Başkanlığı'nda bir helikopterin vurulduğunu bildirmesi üzerine Tosun, "Elinize sağlık" ifadelerini kullanıyor.

Ambulansları bombalayın

Aydoğdu, Özel Harekat'ın bombalanmanın ardından nizamiyeye acil müdahale için gelen ambulansların da engellenmesi talimatını veriyor ve hareket görüldüğünde vurulması talimatını tekrarlıyor.
HELİKOPTER İMHA EDİLDİ-ELİNİZE SAĞLIK
Kanlı darbe girişiminin yaşandığı ve çok sayıda polisin şehit olduğu Özel Harekat Daire Başkanlığı ile Havacılık Daire Başkanlığı'nın bombalanma anlarında cuntacı pilotların aralarındaki telsiz konuşmalarından bazıları şöyle:

Ahmet Tosun: Bölge neresi, hocam PÖH mü?
Mustafa Azimetli: Tamamen PÖH. A9 helikopterli araç helikopterli araç motor çalıştırırsa vuracağım.
Ahmet Tosun: Anlaşıldı hocam vurabilirsiniz, harekat komutanımız burda vurabilirsiniz.
Mustafa Azimetli: Hareketli görünüyor.
Ahmet Tosun: Mutabık vurun, vurabilirsiniz.
Mustafa Azimetli: Okey hocam beklemede kalın bildireceğim.
Ahmet Tosun: Anlaşıldı bekliyoruz.
Mustafa Azimetli: Hocam şu an A9'dan bir tane helikopter çıkardılar Skorsky ama araçla itiyorlar görünüyor. Şu an pistin ortasına doğru aldılar eğer hareketlilik görürsek taarruz başlayacak.
Mustafa Azimetli: Hocam vuruyoruz, bunu belli kaldıracaklar.
Ahmet Tosun: Özellikle nizamiye bölgelerinde hareketli hedef varsa vurun
Ekrem Aydoğdu: Şu an bir helikopter yakıt alıyor muhtemel çalıştıracaklar, onu vuralım mı?
Ahmet Tosun: Hareket görürseniz vurun.
Ekrem Aydoğdu: Filo Aslan 1 tek helikopter imha edildi.
Ahmet Tosun: Anlaşıldı hocam elinize sağlık.
Ekrem Aydoğdu: İkinci helikopteri de imha etmek istiyoruz şey için.
Ahmet Tosun: Anlaşıldı hocam talimat hareket görürseniz vurun, özellikle nizamiyeyi vurun. Harekat komutanımızın emri nizamiye bölgesinde hareket olursa vurun.
Uğur Uzunoğlu: Kurt filo aslan 3 nizamiyeye bir adet atış yapıldı.
Mustafa Azimetli: Hocam tekrar edin nizamiyede hareketlilik var mı?
Uğur Uzunoğlu: Nizamiyede hareketlilik vardı, bir atış yapıldı, bir büyük.
Ekrem Aydoğdu: Hocam şey konusunda dikkatli olun. Muhtemelen ölü ve yaralılar var bölgeye ambulanslar girecek o konuda dikkatli olun.
Uğur Uzunoğlu: Araç hareketini takiben yaklaşık 15-20 kişi nizamiyeden giriş yapıyor.
Ahmet Tosun: Anlaşıldı nizamiye bölgesinde hareketli hedeflere atış serbest. Nizamiye bölgesindeki, nizamiye bölgesi serbest atış.
Uğur Uzunoğlu: ...Bölgede bir helikopter, bir de nizamiye vuruldu.
Ekrem Aydoğdu: Anlaşıldı aslan 4. Nizamiyedeki bir helikopteri vurdunuz anladım.

Konular: cuntacı, pilot, 15 temmuz, Özel Harekat,

Yorumlar