GÜNDEM

DAEŞ'ten Musul operasyonu hazırlığı

DAEŞ, Musul operasyonuna katılması için çeşitli bahanelerle hapse koydukları örgüt üyelerini savaşmak için serbest bırakacak.

DAEŞ'ten Musul operasyonu hazırlığı
DAEŞ'in Musul operasyonuna karşı önlem olarak bir dizi taktiksel önlem almaya başladığı ileri sürüldü. Musullu bir kent sakininin, DAEŞ'in daha önce sigara içme, sakal kesme, yasaklı kıyafetleri giyme gibi suçlardan tutukladığı onlarca örgüt üyesini savaştırmak üzere serbest bıraktığını söylediği belirtildi.

Rudaw'da yer alan habere göre, DAEŞ'in, Musul operasyonuna karşı önlem almaya başladığı öne sürülerek, kentteki hapisanelerde tuttuğu örgüt üyelerini savaştırmak üzere serbest bıraktığı ve hendeklere doldurduğu hem petrolü de ateşe verdiği belirtildi.

ABD medyasına konuşan bazı Musul sakinlerinin, DAEŞ'in, yaralı militanları Suriye'nin Rakka kentine göndermeye karar verdiğini söyledikleri ifade edildi. Haberde, 2 ay boyunca DAEŞ'in hapishanesinde kalan bir örgüt üyesinin, "Örgüt üyeleri Musul'da bir tünel ağı kurmuş ve devamlı bu tüneller üzerinde çalışıyorlar. Tüneller, bir motosikletin geçebileceği genişlikte yapılmış. Bu şekilde köylerden Musul'a geçişler kolaylaştırılacak" dediğine yer verildi.

 

Konular: muusl, terör, savaş, daeş,

Yorumlar