GÜNDEM

DAEŞ'li teröristin çarpıcı 'İncirlik' itirafı!

Irak'ta yakalandıktan sonra tutuklanan DAEŞ'li teröristin çarpıcı itirafları ortaya çıktı. Terörist, itiraflarında örgütün, İncirlik Hava Üssü'ne saldırı planlandığını açıkladı.

DAEŞ'li teröristin çarpıcı 'İncirlik' itirafı!
Irak Federal Yargısı, tutuklu bir DAEŞ'li teröristin ifadelerini açıkladı. "Ebu Osama" adlı terörist ifadesinde, DAEŞ terör örgütü tarafından Türkiye’de keşif yapmak ve intihar bombacılarıyla bir eylem düzenlemekle görevlendirdiğini açıkladı.

Almanya'da da yaşamış

Musul Üniversitesi’nde inşaat mühendisliği bölümünden mezun olduğu öğrenilen teröristin, Musul’daki bir Alman inşaat şirketiyle çalıştığı da belirtildi. Bir süre Almanya’da kalan teröristin, sonra ise Musul’a döndüğü ifade edildi.

DAEŞ'ten İncirlik'e saldırı planı

Musul’da 1.5 yıl işsiz kaldıktan sonra terör örgütü DAEŞ’a katıldığını ifadesinde itiraf eden teröristin ayrıca, “Ardından Musul Üniversitesi’ndeki Geliştirme Divanı’na geçmem emredildi. Bu süre içinde bomba ve roket üretimi eğitimi aldım” dediği belirtildi.

İfadesinde, örgütten 'Türkiye sınırlarına girme' emrini aldığını belirtilen militanın, İncirlik Hava Üssü'ne saldırı planlandığını açıkladığı ve 'emirleri internet üzerinden' aldığını da itiraf ettiği öğrenildi.

Konular: plan, tutuklu, İncirlik, militan,

Yorumlar