GÜNDEM

Darbe gecesine ait yeni görüntüler ortaya çıktı

FETÖ tarafından 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe girişimi esnasında, TBMM’nin bombalanmasına ait yeni görüntüler ortaya çıktı.

Darbe gecesine ait yeni görüntüler ortaya çıktı

FETÖ üyesi teröristler tarafından 15 Temmuz'da TBMM’nin bombalanmasına ait ortaya çıkan yeni görüntülerde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ kürsüde bulunuyor. Bomba patladığı esnada Bakan Bozdağ kararlılığını hiç bozmadan kürsüde beklemeyi sürdürürken, bombanın ve oluşan yıkımın sesi yansıyor.

Ayağa kalkan milletvekilleri “Hainler, alçaklar” diye bağırırken, AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz ise ayağa kalkarak “Milletin iradesi hakimdir, hakim kalacaktır, buna kimsenin şüphesi olmasın” diye bağırması görüntülere yansıyor.


15 TEMMUZ'DA MECLİS'TE NELER OLDU

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında uçaklardan TBMM kampüsüne atılan yaklaşık 10 bombadan 3'ü ağır tahribata neden oldu. TBMM Koruma Daire Başkanı Nurullah Öztürk'ün koordine ettiği Meclis polisleri, ön bahçeye inmeye çalışan helikopterleri püskürterek bahçeye inmesini engelledi.

15 Temmuz gecesi başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminde TBMM Başkanı İsmail Kahraman, milletvekilleri ve Meclis çalışanları ile Meclis'te bulunan ve geceyi sığınakta geçiren edindiği bilgiye göre, darbe girişiminden en büyük zararı ve tahribatı gören kurumlardan birisi de Meclis oldu.

Darbe girişiminin duyulmasının ardından başta TBMM Başkanı İsmail Kahraman olmak üzere, bazı bakanlar, milletvekilleri ile Meclis personeli Meclis'e geldi. TBMM Genel Kurulunda bir araya gelen Kahraman ve milletvekilleri, darbeyi kınayan konuşmalar yaptı. Bu sırada TBMM kampüsüne bombalar yağmaya başladı.

Konular: Tbmm, 15 temmuz, adalet bakanı, terörist,

Yorumlar