GÜNDEM

Darbe girişimini Adil Öksüz ile birlikte yöneten ikinci isim kameralara yakalandı!

15 Temmuz darbe girişimini Adil Öksüz ile birlikte Kemal Batmaz'ın yönettiği belirlendi.

Darbe girişimini Adil Öksüz ile birlikte yöneten ikinci isim kameralara yakalandı!
FETÖ tutuklusu Kemal Batmaz'ın Adil Öksüz ile birlikte darbe girişimini yönettiği belirlendi. Öksüz ile Batmaz'ın Akıncü üssündeki ve İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki görüntüleri ortaya çıktı.

Hava Kuvvetleri imima olduğu iddia edilen Adil Öksüz’ün, 11 Temmuz tarihli ABD ziyaretine yalnız gitmediği ortaya çıktı. Öksüz’ün ABD’ye yanında bir dönem Kaynak Holding bünyesinde Genel Müdür olarak çalışan Kemal Batmaz isimli bir kişinin bulunduğu belirlendi. Öksüz’le Batmaz’ın 13 Temmuz tarihinde ABD’den birlikte yurda döndükleri tespit edildi. Batmaz’ın, Ankara’da ilk tutuklanan isimlerden biri olduğu anlaşıldı. 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın sürdürdüğü soruşturma kapsamında Öksüz’e ilişkin yeni bilgiler ve görüntüler ortaya çıktı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak ve soruşturma savcısı Ramazan Dinç’in yaptığı araştırma kapsamında, Öksüz’ün darbe talimatı için ABD’ye gittiği 11 Temmuz tarihinde yanında Kemal Batmaz’ın bulunduğu ikilinin, 13 Temmuz tarihinde birlikte yurda döndükleri anlaşıldı.
Öksüz ve Batmaz’ın 13 Temmuz tarihinde Atatürk Havalimanı’nda bulunduklarına ilişkin görüntülere ulaşıldı. Batmaz'a asker selamı

Soruşturma dosyasında Batmaz’ın 15 Temmuz gecesi darbe girişiminin harekat merkezlerinden biri olan Akıncılar Üssü’nde bulunduğuna ilişkin görüntüler de ortaya çıktı. Söz konusu görüntülerde rütbeli bir askerin, Batmaz’a asker selamı verdiği anlaşıldı. Batmaz’ın da sorgusunda Adil Öksüz gibi Kazan’a arsa bakmaya gittiğini açıkladığı bildirildi. 
 Öksüz ve Batmaz'ın Akıncı Üssü ve Atatürk Havalimanı'ndaki görüntüleri ortaya çıktı.
ve haziran 2016'da ABD'ye giden 12 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarttı. Şüphelilerden 6'sı gözaltına alındı.Adil Öksüz operasyonu 

Sürdürülen soruşturma kapsamında Öksüz ve Batmaz’la birlikte Mart 2016 tarihinde ABD’ye giden 5 kişiyle Öksüz’ün Ankara’da kaldığı dönemde darbe toplantılarının yapıldığı evleri kiraladığı kişilerden oluşan 12 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden 6'sı gözaltına alındı. 

Kemal Batmaz kimdir? 

15 Temmuz gecesi Akıncı Üssü'nde olduğu gerekçesiyle tutuklanan Kaynak Holding'de Kağıt AŞ'nin eski Genel Müdürü Kemal Batmaz'ın, 11 Temmuz'da Adil Öksüz ile birlikte ABD'ye gittiğini, iki gün sonra yine Öksüz ile Türkiye'ye döndüğünü ve darbeyi yöneten isimler arasında olduğunu belirledi. Öksüz ve Batmaz'ın Akıncı Üssü ve Atatürk Havalimanı'ndaki görüntüleri ortaya çıktı. 

Görüntülerde bir sivil imam daha var.  Darbeyi yöneten sivil imamlardan Harun Biniş’in de 143. Filoda olduğunu ortaya koyuyor. (Görüntülerdeki uzun saçını at kuyruğu yapan kişi)O da 'tarla bakmaya gittim' demişti 


Harun Biniş, 15 Temmuz'da Akıncı Hava Üssü'nde yakalanmıştı. Elektrik-elektronik mühendisi Harun Biniş'in de ifadesinde 'tarla bakmaya gittiğini' söylediği, tutuklandığı ortaya çıkmıştı.
FETÖ’nün dinleme üssü haline gelen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) iletişim sistemlerinin kuruluşuna ön ayak olan Biniş, “Üst düzey yargı mensupları, siyasetçiler, mülki idare amirleri, yargı mensupları, iş adamları, emniyet, MİT ve askere ait telefonların usulsüz dinlenmesi” davası şüphelileri arasındaydı. FETÖ’cü bir bilgisayar şirketine bir dönem grup yöneticisi olarakda çalışan Biniş, telekulak soruşturmasının kilit ismiydi.

 

Konular: adil öksüz, fetö,

Yorumlar