GÜNDEM

Darbe Komisyonu'nda "bağıra bağıra" salonu terkettiler!

TBMM Darbe Komisyonu'nda Gülten Kışanak'ın gözaltına alınmasıyla ilgili tartışma çıktı, HDP'liler salonu terk etti.

Darbe Komisyonu'nda "bağıra bağıra" salonu terkettiler!
Fethullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu bugün eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner. eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan ve gazeteci Hüseyin Gülerce'yi dinleyecekti. Saat 11:00'de mesaisine başlayan komisyonun çalışması ise Gülten Kışanak tartışması yüzünden yarım kaldı.

Kışanak için açıklama yapmak istediler

HDP'li milletvekilleri komisyon toplantısı başlamadan önce dün gözaltına alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gülten Kışanak ile ilgili açıklama yapmak istediler.

Tartışma çıktı

Komisyon başkanı Reşat Petek ise söz almak isteyen HDP'li vekil Mithat Sancar'a izin vermedi. Bunun üzerine HDP'li vekiller ile komisyon başkanı Petek arasında sert tartışmalar yaşandı.

Mithat Sancar "Siz söz vermiyorsanız ben basın menpularına konuşacağım" diye kameralara döndü. Bunun üzerine ise Petek kameramanların dışarı çıkarılmasını istedi. Sancar'a hitaben Petek "Basın toplantısı yapacaksanız toplantı odasında yapamazsınız. Gidin basın odasında yapın" dedi.

Bağıra bağıra salonu terkettiler

HDP'li vekiller ise "darbe girişimini araştıracak olan komisyon darbe yapıyor. Gülten Kışanak dün burada komisyona bilgi verdi, sonra Diyarbakır'a gidince gözaltına alındı" diye bağırarak salonu terk ettiler.

Konular: hdp,

Yorumlar