GÜNDEM

Darbeci pilot Gülen'le görüşmesini anlattı

Terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili soruşturmada tutuklanan darbeci F-16 pilotu Teğmen A.M.T., örgüt elebaşı Fetullah Gülen ile yaptığı görüşmeyi anlattı.

Darbeci pilot Gülen'le görüşmesini anlattı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ darbe girişimi soruşturmasında tutuklanan Ankara 4. Ana Jet Üssü'nde görevli F-16 pilotu Teğmen A.M.T., örgüt lideri Fetullah Gülen ile ABD'de gerçekleştirdiği görüşmeyi anlattı. İfadesinde Gülen'in Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na özel ilgisinin bulunduğunu ortaya koydu. Milliyet'in haberine göre Teğmen A.M.T. özetle şunları aktardı:

Buluşma ayarlandı

2015 Kasım'da Yıldırım Kılıçaslan ve Muharrem Baysal'la birlikte uçuş eğitimi almak için Amerika'ya ENJJPT'e gönderdiler. Amerika'da yine iki üç hafta da bir Teksas ve dallas'ta "Ali" ve "Mutlu" kod adlı "abi denilen" kişiler ile görüşüyorduk. Ben Amerika'da bulunduğum sırada Ağustos'ta buluştuğumuz abiler, Fetullah Gülen'le buluşma ayarlayacaklarını söyledi.

Görüşme Ocak'ta yapıldı

Ben tatil planladığımı söyleyerek kabul etmedim ve 10 günlüğüne Türkiye'ye geldim. Amerika'ya döndüğümde yine uçuş eğitimlerine devam ettik. Fetullah Gülen'le 2016 Ocak'ta yine bir görüşme ayarladılar. Bu görüşmeye, Yıldırım Kılıçaslan ve ben, Mutlu denilen abiyle Pensilvanya Strasburg bölgesine gittik. Buraya gitmeden önce New York'a uçak ile gidip arabayla birisi gelerek bizi aldı ve eve götürdü.

Kameradan kaçmak için bere taktılar

Buradaki eve geldiğimizde girişteki kameralara görünmemek için bize bere taktırdılar. Berelerimizi taktıktan sonra bize kartlarımızı verdiler bu şekilde geçerek eve girdik. Pansiyon tarzı olan bu evde Yıldırım ile birlikte aynı odada iki gece kaldık. Orada bulunduğumuz süre içerisinde cemaat ile namazı kılıp büyük salon kısmında kitap okuyorduk. Burada ismini bilmediğim bir şahıs ile bizi oraya götüren Mutlu isimli şahıs irtibat kurarak pazar günü akşam namazından sonrasına görüşme ayarladılar.

Bir çok uçak maketi vardı

Belirtilen zamanda Fetullah Gülen'le görüşmeye gittiğimiz sırada bir çok kilitli kapının olduğunu ve bu kapıların açılması sonucu içeride bulunan farklı küçük bir salona geçtik. Fetullah Gülen zaten içeride bizi bekliyordu. Dikkatimi çeken husus ise Gülen'in oturduğu koltuğun arkasında bulunan vitrin içerisinde Türk Hava Kuvvetleri'ne ait bir çok filoya ait uçak maketlerinin olmasıdır.

Bize nerden geldiğimizi sordu. Biz de cevap verdik ve bize kursun ne zaman biteceğini sordu. Biz de ne zaman biteceğini anlattık ve Mutlu isimli şahsa nerede çalıştığını sordu. O da North Teksas Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olduğunu söyledi. Görüşmemiz bu kadar sürdü ve peşimizden Mısır'da alim olan Türk bir profesörün girdiğini hatırlıyorum. Görüşme sonrası biz eğitim yerimize geri geldik.

"Haksız elemeler yapıldı"

İkinci kez yaşadığım fikir ayrılığı pilotaj eğitiminden elenen arkadaşları görmemle beraber oldu. Burak adlı kişinin menfi olarak nitelendirdiği bazı kişiler sırayla bazı sebeplerden dolayı uçuşta eleniyorlardı. Haksızlık devam ediyordu. Bu benim için fikir ayrılığıydı ama aynı zaman da pilot olabilmem için bu kişilerin yanındaymış gibi görünmem gerekiyordu.

"FETÖ'cü olmayanlar atıldı"

Harp Okulu'nda kendi devrelerimden atılan bazı arkadaşlarımı hatırlıyorum. Genel olarak basit suçlardan ceza aldıklarını duyuyordum. Hemen hemen hepsinin söylediği kendilerinin "Fetullahçı" olmadıkları için okuldan atıldıklarıydı.

Konular: fetö, darbeci, fetullah gülen,

Yorumlar