GÜNDEM

DBP'li eş başkanlara uzaklaştırma

Şırnak'ın İdil Belediyesi'nin DBP'li Eş Başkanları Mehmet Muhdi Aslan ve cezaevinde bulunan Nevin Girasun görevden uzaklaştırıldı.

DBP'li eş başkanlara uzaklaştırma
Şırnak'ın İdil Belediyesi Eş Başkanları DBP'li Mehmet Muhdi Aslan ile PKK'ya üye olmak ve yardım, yataklık yaptığı gerekçesiyle cezaevinde bulunan Nevin Girasun, İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden alındı.

İdil Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Muhdi Aslan ile bu yılın Ağustos ayında PKK'ya yardım ve yataklık yaptığı gerekçesiyle tutuklanan, Eş Başkan yapılan belediye meclisi üyesi Nevin Girasun, İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden uzaklaştırıldı. İçişleri Bakanlığı, Mehmet Muhdi Aslan ile Nevin Girasun'un görevden alındığı yazısını belediyeye gönderdi.

Bakanlık yazısında, İdil Belediyesi'ne ait iş makinesi ve diğer araçların personeli ile birlikte terör amaçlı eylemlerde kullanılmasına izin verilmesi nedeniyle görevin kötüye kullanılması iddiasıyla Muhdi Aslan hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldığı, İdil Belediye Meclisi üyesi Nevin Girasun hakkında ise terör örgütüne üye olmak ve yardım, yataklık etmek suçlaması ile hazırlık soruşturması bulunduğu için Anayasanın 127.maddesinin 4.Fıkrası ile 5393 sayılı Belediye kanun 47. maddesi gereğince soruşturmanın selameti açısından geçici bir tedbir olarak görevden uzaklaştırıldıkları belirtiliyor. 

Konular: uzaklaştırma, pkk, dbp, şırnak,

Yorumlar