GÜNDEM

DEAŞ’ın ve PKK’nın bombaları aynı fabrikasyon çıkışlı

PKK’nın intihar timi TAK’ın da Beşiktaş’ta gerçekleştirdiği saldırı ile DEAŞ’ın Atatürk Havalimanı’nda yaptığı saldırının bombaları aynı fabrikasyon çıkışlı olduğu belirlendi.

DEAŞ’ın ve PKK’nın bombaları aynı fabrikasyon çıkışlı
Sabah gazatesi yazarı Dilek Güngör bugünkü yazısında terör örgütü PKK'nın intihar timi TAK'ın Beşiktaş'ta gerçekleştirdiği ve 44 vatandaşımızın şehit olduğu hain saldırıda kulanılan bombalar ile DAEŞ'in İstanbul Atatürk Havalinmanı'nda yaptığı alçak saldırının bombalarının aynı fabrikasyon çıkışlı olduğunu belgeleri ile açıkladı. 

Dilek Güngör'ün yazısı şöyle; 

Türkiye ne zaman kendine gelse, iddiasını hatırlasa, birilerinin tekerine çomak soksa üst akıl devreye giriyor. Bu emperyalist güç ya da güçler, her defasında taşeron örgütlerini birbiri ardına devreye sokuyorlar. Sürekli deneme yapıyorlar. Biri başaramazsa öteki, o da yapamazsa diğerini sahaya sürüyorlar.

PKK’nın alçak saldırılarını, DEAŞ’ın bir anda Türkiye’yi hedef almasını, sonra Gezi’yi, 7 Şubat’ı, 17-25 Aralık’ı, 15 Temmuz’u hatırlayın. O tarihlerde gerçekleştiremedikleri darbeyi şimdi ekonomiyi de vuracak terör eylemleri üzerinden yapmak istediklerini hepiniz görüyorsunuz. Tam da burada bir parantez açmak istiyorum. Çünkü Türkiye’yi hedef alan hain terör saldırılarının aynı üst aklın ürünü olduğunu gösteren çok önemli bir maddi bulguya ulaştım. Savcılık ve Emniyet’in tespitlerine göre, Türkiye düşmanı iki örgüt, PKK ve DEAŞ, hem güvenlik güçlerini, hem de sivilleri hedef alan terör saldırılarında aynı tip patlayıcı kullanıyor.

Aynı fabrikasyon çıkışlı 

Nereden mi biliyorum? Elime Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Faruk Aydıner tarafından yürütülen Atatürk Havalimanı saldırısı soruşturmasıyla ilgili önemli bir uzmanlık raporu geçti. Çalışma İstanbul Emniyeti Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü’ne ait. DEAŞ’ın 28 Haziran’da Atatürk Havalimanı’nda düzenlediği, 45 kişinin şehadetine neden olan alçak terör saldırısı ile PKK’nın intihar timi TAK’ın 10 Aralık’ta Beşiktaş’ta düzenlediği, çoğu polis 44 vatandaşımızın şehit olduğu terör saldırısının bombaları aynı cins, hatta aynı fabrikasyon çıkışlı. Bu tespit, raporlarla sabit.

Buna göre, Atatürk Havalimanı’nda kullanılan patlayıcı RDX, TNT ve PETN karışımı özel yapım bir patlayıcı. Dün açıklanan resmi bilgilere göre Beşiktaş’taki hain PKK saldırısında kullanılan patlayıcı da yine RDX, TNT ve PETN karışımı. Fabrikasyon tipi olarak nitelendirilen bu patlayıcılar, tahrip gücünü artırmak için bir araya getiriliyor. Her üç patlayıcı da NATO standardı mühimmatlar ve sadece düzenli ordu envanterlerinde bulunuyor. Bu gerçek, DEAŞ ve PKK’nın patlayıcıları muhtemelen Suriye veya Irak’ta düzenli ordulardan aldığını gösteriyor. Bu da Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sık sık açıkladığı “FETÖ, DEAŞ ve PKK aynı üst akıl tarafından yönlendiriliyor” tezinin doğrulanması anlamına geliyor.

Birkaç dakikalığına gözünüzü kapatıp 1980 darbesi öncesinde hem sağ hem de sol örgütlere aynı silahları kullandırıp ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenleri hatırlayın. Şimdi de Türkiye’de sözde birbiriyle savaşır görünen farklı terör örgütlerine aynı fabrikasyon çıkışlı patlayıcılarla yaptırılan hain saldırıları… Evet bu bir güç yarışı… Ama şundan eminim ki bu kez ‘sizin çocuklar’ başaramayacak.

Konular:

Yorumlar