GÜNDEM

Demirtaş sazına kavuştu!

Kandil'in tutuklu Vekili Selahattin Demirtaş'ın istediği saz, kendisine verildi. Demirtaş'ın kendi gibi tutuklu HDP'li Zeydan ile aynı koğuşta kalma talebi de önümüzdeki günlerde karara bağlanacak.

Demirtaş sazına kavuştu!
Haklarında açılan terör soruşturması kapsamında tutuklanan Selahattin Demirtaş, 4 Kasım günü Diyarbakır'dan Edirne'ye getirilerek F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

Demirtaş, kendisini ziyarete gelen avukatlarından Metin Kılavuz'a, "Belli ki cezaevinde çok beste yapacağım. Bana bir bağlama ayarlayabilirsen sevinirim" diyerek saz istedi. Demirtaş'ın isteği üzerine Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'ne Demirtaş'a verilmek üzere 4 tane saz gönderildi. Cezaevi yönetimi gelen sazlardan birini Selahattin Demirtaş'a teslim etti.Zeydan'la aynı koğuşta kalma isteği de karara bağlanacak 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, aynı cezaevinde bulunan HDP HakkariMilletvekili Abdullah Zeydan ile aynı koğuşta kalmak istediğini bildirmişti. Cezaevi İdare ve Gözlem Kurulu'nun, Demirtaş'ın bu talebini değerlendirmeye aldığı ve önümüzdeki bir iki gün içinde karara bağlayacağı belirtildi.

 

Konular:

Yorumlar