GÜNDEM

Demirtaş'tan Soylu'ya alçak tehdit!

Terör örgütünün siyasi uzantısı partinin eş başkanı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu tehdit etti.

Demirtaş'tan Soylu'ya alçak tehdit!
Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da 81 ilin valisiyle bir araya geldiği toplantıda, ifadeye çağırılan ve Selahattin Demirtaş'ın da aralarında bulunduğu HDP'li milletvekilleri için "Daha 6-7 Ekim olayları duruyor, kalkacaklar bunların hesabını verecekler. Mahkeme çağırıyorsa tıpış tıpış gelip ifadesini verecek" ifadelerini kullanmıştı.

'YETKİ MAHKEMENİNDİR, BAŞBAKANIN DEĞİL'

Partisinin Merkez Yürütme Kurulu toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Demirtaş, "Mahkemeler tebligat yaparlar, bizim tutumumuz bellidir. Zorla getirme çıkartırlarsa bunu uygulamak da kolluk gücünün takdirine bağlıdır. Yetki mahkemenindir, başbakanın değil. Her şeyden önce mahkemeye intikal etmiş bir konuda başbakanın halen konuşuyor olması zaten yargının bağımsızlığının ve yargıda bir hukuk düzeninin kalmadığının en açık itirafıdır." diye konuştu.

SOYLU'YU TEHDİT ETTİ

Hakkında 60'tan fazla fezleke bulunan ve terör örgütüne destek suçundan verilmiş cezası olan Demirtaş bu kez de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu alenen tehdit etti.

"KENDİSİ BİLİR"

Bir gazetecinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "İvedilikle kararlar uygulanacak" ve "Ya herro ya merro" ifadesini kullandığını belirtmesi üzerine Demirtaş, "Şu yeni atanan İçişleri Bakanı'na da şunu söylemek istiyorum; 'Ya herro, ya merro' iki seçeneklidir. Kendisinin de belirttiği gibi. Herro olmazsa merro olur. Kendisi bilir, takdir onlarındır." yanıtını verdi.

Konular: başbakan, Binali Yıldırım, içişleri bakanı, SÜLEYMAN DEMİRTAŞ,

Yorumlar