GÜNDEM

Dev açılışa dev katılım! Liderler Türkiye'ye geliyor

Türkiye'nin ekonomik anlamda en büyük projelerinden biri olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu, yarın törenle açılacak. Liderler ve krallar açılışta hazır bulunacak.

Dev açılışa dev katılım! Liderler Türkiye'ye geliyor
Tarihi İpek Yolu'nun devamı niteliğindeki Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde açılışa saatler kala, liderler de bu dev yapının hizmete giriş törenine katılım göstermek adına Türkiye'ye gelmeye başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı açılışta Başbakan Binali Yıldırım, Bahreyn Kralı Al Halife, Bosna Hersek Başkanlık Konseyi Başkanı İzetbegoviç, Makedonya Cumhurbaşkanı Ivanov, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, Bulgaristan Başbakanı Borisov, Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şerif, Sırbistan Başbakan Yardımcısı Ljajic, Gürcistan Başbakan Birinci Yardımcısı Kumsisihvili'nin yanı sıra çok sayıda ülkenin ulaştırma ve ekonomi bakanları da hazır bulunacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın törene iştirak edecek Makedonya Cumhurbaşkanı Ivanov ve Bosna-Hersek Başkanlık Konseyi Başkanı İzetbegoviç ile ayrıca ikili görüşmeler yapması öngörülüyor.

Konular: Yavuz Sultan Selim Köprüsü, türkiye, liderler, açılış,

Yorumlar