GÜNDEM

Diyarbakır belediyesi terör mağdurlarının evini yıktı

Diyarbakır'da terör mağdurlarının kendi imkanlarıyla inşa ettiği 7 katlı bina, kaçak diye DBP'li Bağlar Belediyesi tarafından yıkıldı.

Diyarbakır belediyesi terör mağdurlarının evini yıktı
Diyarbakır'ın Merkez Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi'nde terör mağduru 10 ailenin oturduğu 7 katlı bina, vatandaşların tahliyesinin ardından belediye ekiplerince yıkldı.

TERÖR MAĞDURU AİLELER BELEDİYEYE TEPKİ GÖSTERDİ

Yıkım sırasında gözyaşlarını tutamayan terör mağduru aileler belediyeye tepki gösterdi. Terör mağduru vatandaşlardan Mahmut Altaş, yaptığı açıklamada, Sur'da yaşamlarını sürdürürken teröristlerin saldırıları nedeniyle mağdur olduklarını söyledi.

"BİZDEN PARA İSTEDİLER, VERMEYİNCE BİNAYI YIKTILAR"

"Mağduruz. Neyimiz varsa satıp, ev sahibi olalım dedik. Ona da engel oldular. 'Kandilin bombası bitmiş' diyerek bizden para istediler. Belediye bizden rüşvet istedi biz de vermedik. Yıllarca belediye bizi sömürdü. İnsanların katline sebep olmamak için para vermedik. O yüzden binayı yıkıyorlar." diyen Altaş, şunları kaydetti:"BU BELEDİYELERE BİR AN ÖNCE KAYYUM ATASINLAR"

"Devletimize sesleniyoruz, bu belediyelere bir an önce kayyum atasınlar. Bunlar çoluk çocuğu kandırırlar. Bizden evrak olmadan karşılıksız para istediler. Biz de bu paranın nereye gideceğini tahmin ettiğimiz için onlara para vermedik. Bu yapılan insanlığa aykırı. Bunlar bir memleketi yok ettiler. Bunlar bebek katilidir. On aile olarak buraya kendi imkanlarımızla yaptık."

Konular: Yıkım, Aile, bağlar belediyesi, diyarbakır belediyesi,

Yorumlar