GÜNDEM

Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonlar dolayısıyla Lice ilçesine bağlı 3 mahallede süren sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını belirtildi.

Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı 3 kırsal mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, Lice kırsalında faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerin de bulunduğu değerlendirilen PKK'lı teröristleri ve işbirlikçilerinin etkisiz hale getirilmesi, bölgede teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevzilerinin tahrip edilmesi ve malzemeleri ele geçirilmesi amacıyla operasyon düzenlendiği ifade edildi.

"8 Aralık'ta saat 05.00'den itibaren yasak kaldırılmıştır"

Açıklamada, operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince, sivil vatandaşların zarar görmemesi için 6 Aralık'ta saat 14.00'ten itibaren duyurulan yasaklama kararının 8 Aralık'ta saat 05.00'ten itibaren kaldırıldığı kaydedildi.

Konular: diyarbakır,

Yorumlar