GÜNDEM

Diyarbakır'daki hain saldırıda tünel kazan PKK'lı yakalandı!

Diyarbakır Bağlar'da emniyet ek binasına yönelik tünel kazılarak düzenlenen bombalı saldırıyla ilgili, terör örgütü PKK üyesi M.O., Şırnak’ın Cizre ilçesinde saklandığı evde sahte kimlikle yakalandı.

Diyarbakır'daki hain saldırıda tünel kazan PKK'lı yakalandı!
Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi’ndeki emniyet müdürlüğü ek binasına terör örgütü PKK tarafından tünel kazılarak 1 ton patlayıcıyla gerçekleştirilen saldırının faillerinden biri yakalandı.

Diyarbakır Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında görgü tanıkları ile gözaltına alınan kişilerin ifadelerinden yola çıkarak, önceki gün Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde bir binanın etrafını sardı.

Talimatı veren hain aranıyor

Tünel kazmak için tutulan bodrum kata sık sık girip çıktığı tespit edilen PKK’lı M.O., saklandığı dairede yakalandı. Üzerinden sahte kimlik çıkan M.O. ile birlikte 2 kişi daha gözaltına alındı.

M.O. ve beraberindeki 2 kişinin sorgusunun sürdüğü öğrenildi. Polisin olayın planlayıcısı H.Y. ve M.O. ile beraber tüneli kazan diğer terö- ristlerin yakalanması için başlattığı geniş çaplı operasyon devam ediyor.

Eylem talimatını veren terör örgütü PKK’nın sözde Amed eyalet sorumlusunun da yakalanması için bölgede TSK destekli kara ve hava operasyonu başlatıldığı kaydedildi. 

Saldırıda 3 kişi şehit olmuştu.

Konular: bombalı saldırı, pkk, emniyet, bağlar,

Yorumlar