GÜNDEM

Doğan Holding'e FETÖ operasyonu

Doğan Holding’in Üsküdar’da bulunan merkez binasında FETÖ soruşturması kapsamında polis arama yapıyor.

Doğan Holding'e FETÖ operasyonu
Emniyet yetkilileri sabahın erken saatlerinde Doğan Şirketler Grubu'nun Üsküdar'da bulunan merkez binasına gitti. Polisler binada arama yaptı. Doğan Holding Avukatı Erem Turgut Yücel ile şirketin eski CEO'su Yahya Uzdiyen gözaltına alındı. Doğan Holding kaynakları ise aramanın holding binasının bütününde değil, şirket avukatlarından Erem Turgut Yücel'in odasında olduğunu söyledi. Holdingden yapılan açıklamaya göre ise polisin arama yapmasının nedeni tutuklanan Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu hakkında yürütülen FETÖ soruşturması. Yaşanan bu gelişmelerle birlikte holding avukatı Erem Turgut Yücel sabah saatlerinde evinden gözaltına alındı. Şirketin eski CEO'su ve Doğan Holding şirketlerinde yöneticilik yapan Yahya Uzdiyen de gözaltına alındı. Her iki isim de FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun ifadesinde sıkça geçiyordu.

Doğan Holding'ten ilk açıklama

FETÖ soruşturması kapsamında Doğan Holding'e yapılan operasyona holdingten ilk açıklama geldi. Doğan Holding'ten Kamuyu Bilgilendirme Platpormu'na ( KAP) yapılan açıklama şöyle;
 

Doğan Holding, yapılan arama hakkında KAP'a açıklamada bulundu. Açıklamada, Baş Hukuk Müşaviri Erem Yücel ve eski yönetici Üzdiyen'in gözaltına alındığı ve arama işleminin sadece adı geçen yöneticilerin şahsi ofislerinde yapıldığı belirtildi.


 

Konular:

Yorumlar