GÜNDEM

Dolandırıcıların FETÖ tuzağı

Yalova Emniyet Müdürlüğü, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini fırsat bilen ve iletişim yoluyla dolandırıcılık yapanlara karşı vatandaşları uyardı.

Dolandırıcıların FETÖ tuzağı
Yalova Emniyet Müdürlüğü, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini fırsat bilen ve iletişim yoluyla dolandırıcılık yapanlara karşı vatandaşları uyardı.

BİLİNÇLENDİRMEK İÇİN BROŞÜR DAĞITILDI

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekiplerinin, artan dolandırıcılık olaylarına karşı, banka önleri, çarşı, pazar esnafı, alışveriş merkezleri, camiler, kafeler ve İDO gibi halkın yoğun olduğu yerlerde broşür dağıtarak, halkı bilinçlendirdiği belirtildi.

KENDİLERİNİ POLİS OLARAK TANITAN DOLANDIRICILARA DİKKAT

Vatandaşların özellikle dolandırıcılara karşı dikkatli olması istenen açıklamada, şunlar kaydetti:

"FETÖ’nün darbe girişimi durumunu fırsat bilen dolandırıcıların, vatandaşları telefonla arayarak kendilerini, savcı, polis ve asker gibi tanıtmak suretiyle 'darbeye adınız karıştı, darbe listesinde adınız var' söylemleri ile para ve ziynet eşyaları talebinde bulunmaları olayları, her geçen gün artıyor. Polis, asker, savcı gibi kamu görevlileri, para istemez. Kendilerini bu şekilde tanıtan şahıslar dolandırıcıdır. Bu tür olaylarla karşılaşan vatandaşların '155 polis İmdat' hattını aramaları gerekir. Halkın bu konularda çok dikkatli ve duyarlı olması gerekir."

Konular: il emniyet müdürlüğü, fetö, emniyet müdürlüğü, darbe girişimi,

Yorumlar