GÜNDEM

Edirne isyanda, Demirtaş öfkesi büyüyor!

HDP Eş Başkanı Demirtaş'ın Edirne F Tipi Cezaevine getirilmesine Edirneliler tepki gösterdi, esnaf isyan bayrağı açtı. Demirtaş ise avukatlarından bağlama istedi.

Edirne isyanda, Demirtaş öfkesi büyüyor!

Geçtiğimiz hafta sonu tutuklanan ve Edirne F Tipi Cezaevine getirilen HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Edirne'ye getirilmesine tepkiler sürüyor. Sanal alemde tepkilerini ortaya koyan Edirnelilerden sonra esnaf da isyan bayrağı açtı. Demirtaş ise ziyaretine gelen avukatından bağlama ayarlamasını istedi.

Edirne'de istenmiyor

Demirtaş geldi, sokaklar boşaldı


Hafta sonu işlerinin yarı yarıya düştüğünü ve olay çıkacak korkusu ile çevre illerden birçok kişinin Edirne'ye gelmediğini belirten esnaf, "Demirtaş'ı cuma gecesi getirdiler ve cumartesi, pazar Edirne sokakları bomboş kaldı. Esnaf olarak en fazla hafta sonları iş yapıyorduk. Oysa hafta sonu işyerlerimiz boş kaldı. Zaten ekonomik olarak sıkıntıdayız. Şimdi üzerine tuz-biber oldu. Edirne caddeleri boş, otoparklar boş. Birçok müşterimiz arıyor ve soruyor, ' Edirne'de olay çıktı mı? Diyarbakır ve İstanbul'dan Demirtaş hayranları geliyor mu?' diye. Ne kadar anlatırsak anlatalım kimse anlamıyor. Huzur kenti Edirne'nin huzuru bozulacak. Sadece yerli turistler değil, yabancılar da gelmiyor. Terör korkusundan yabancı müşterimiz azalmıştı, şimdi ise hiç gelmeyecekler. Demirtaş'ı istemiyoruz. Nereye götüreceklerse götürsünler ama Edirne ve Trakya olmasın. Silivri cezaevi uygun. Alıp hemen oraya götürsünler ve daha fazla zarar vermesinler." dediler.

Avukatından bağlama ayarlanmasını istedi

Ayrıca HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi'nde ziyaretine gelen avukatından bağlama istedi.

"Kandıra'da kalacağımı düşünüyorum"

Demirtaş, Edirne'deki cezaevine getirilişini avukatına şöyle anlatmış: "Tutuklanan diğer arkadaşlarımız THY'nin tarifeli uçağıyla gönderilirken biz Figen Yüksekdağ ile birlikte özel bir jetle Kocaeli'ye götürüldük. Ben de Kandıra'da kalacağımı düşünüyordum ancak Yüksekdağ bırakıldıktan sonra uçak Çorlu'ya hareket ettik. Buradan da askeri bir helikopterle Edirne'de aydınlatılmış bir stadyuma getirildim."

"Belli ki cezaevinde çok beste yapacağım"

Demirtaş, ziyaretine gelen avukatına "Belli ki bu cezaevinde çok beste yapacağım. Bana bir bağlama ayarlayabilirsen sevinirim." dedi.

Konular: edirne, selahattin demirtaş,

Yorumlar