GÜNDEM

Ege'de ikinci deprem paniği

Kütahya Simav'da 21:33'de meydana gelen depremin Kandilli verilerine göre 3.7 şiddetinde ve 4.9 kilometre derinlikte gerçekleştiği açıklandı.

Ege'de ikinci deprem paniği
Kütahya'dan bir son dakika haberi geldi. Kütahya'nın Simav ilçesinde 21.33'de bir deprem meydana geldiği açıklandı. Merkez üssü Kütahya Simav olan depremin bir çok ilçede hissedildiği kaydedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem araştırma ensititüsü verilerine göre depremin yerin 4.9 km derinliğinde gerçekleştiği ve Richter Ölçeği'ne göre 3.7 şiddetinde olduğunu belirtildi.

TÜRKİYE'DEKİ SON DEPREMLER

Türkiye'de ve dünyada her gün çok sayıda deprem meydana geliyor. Yeryüzündeki depremler her saniye gerçekleşmektedir. Bu depremlerin bir kısımı hiç hissedilmeyecek kadar küçük olur. Ancak teknoloji sayesinde depremin büyüklüğü ne olursa olsun kayıt altına alınabiliyor.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Türkiye'de son depremlerin tamamını takip ediyor ve verilerini kayıt altına alıyor. Bu verilere göre olası deprem durumlarına yönelik önlemler alınabiliyor.

 

Konular: simav, kütahya, ege, kandilli,

Yorumlar