GÜNDEM

El Bab'da DAEŞ'in telsizleri sustu

Türk askeri tarafından düzenlenen Fırat Kalkanı Operasyonu'nda El Bab'da kontrolün sağlanmasının ardından, terör örgütü DEAŞ’in havan ve füze atışlarının azaldığı, telsizlerinin sustuğu bildirildi.

El Bab'da DAEŞ'in telsizleri sustu
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), ‘büyük ölçüde kontrolü sağladığı’ El Bab’da kritik eşik aşıldı ve terör örgütü DAEŞ iyice köşeye sıkıştı. 

El Bab'da temizlik sürüyor

 Askeri kaynaklar, El Bab merkezinde DAEŞ’ten ele geçirilen bölgelerde, mayın ve el yapımı patlayıcıların temizlenmesinin devam ettiğini söyledi. El Bab’da kontrol sağlandıkça örgütün havan ve füze atışlarının azaldığı, telsizlerinin sustuğu bildirildi. TSK mayın timleri aramalarını özellikle kent içindeki tünellerde yoğunlaştırdı.

SAS'lar da El Bab'da

Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı Özel Kuvvetler (Bordo Bereliler) Komutanlığı Mayın İmha Timleri’nin yanı sıra Deniz Kuvvetleri Sualtı Savunma (SAS) Grup Komutanlığı’na bağlı timler de görev almaya başladı. EYP, bubi tuzağı ve mayın temizlemede son derece uzman olan SAS timleri, terör örgütü PKK’nın Güneydoğu’daki şehir yapılanmasına karşı Aralık 2015’te Cizre’de de görev alarak, birçok tuzağı etkisiz hale getirmişti.

Konular: fırat kalkanı,

Yorumlar