GÜNDEM

El Bab'da şehit sayısı 4'e yükseldi

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab şehrinde bugün çıkan çatışmalarda şehit olan asker sayısı 4'e yükseldi.

El Bab'da şehit sayısı 4'e yükseldi
Türkiye'nin sınırlarını güvenli kılmak adına Suriye'de başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab'ın da terör örgütü DAEŞ'ten temizlenmesine yönelik operasyonlarda şehit olan askerimizin sayısı 4'e yükseldi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmede harekat kapsamında sabah saatlerinde terör örgütü DEAŞ üyeleri ile çıkan çatışmada 4 askerin şehit olduğu, 13 askerin hafif yaralandığı kaydedildi.

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz." ifadesine yer verildi.

58 DEAŞ'lı terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede havadan ve karadan DEAŞ'a karşı yapılan operasyonlar sonucu ise 58 DEAŞ'lı teröristin öldürüldüğünü duyurdu.

Yapılan açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz." ifadesine yer verildi.

Konular: harekat, el bab, Şehit, operasyon,

Yorumlar