GÜNDEM

El Bab'dan sonraki hedef Münbiç

Türkiye'nin güney sınırlarını güvenli kılmak adına Suriye'de 24 Ağustos'ta başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında terör örgütleri DEAŞ ve PKK/PYD'nin denetiminde olan bin 800 kilometrekarelik alan teröristlerden temizlenirken, alınması an meselesi olan El Bab'tan sonraki hedef de Münbiç'in temizlenmesi...

El Bab'dan sonraki hedef Münbiç
Türkiye'nin güney sınırlarını güvenli kılmak adına Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye'de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında şu ana kadar bin 800 kilometrekarelik alanı teröristlerden temizlendi.

Terör örgütü DAEŞ'in ikinci başkenti saydığı El Bab'a hakim olan Akil Tepesinde kontrolü sağlayan TSK ve ÖSO, kente girmek için hazırlıklarına devam ediyor.

20 Aralık'tan bu yana devam eden hava harekatlarında 200'ün üzerinde terörist öldürülürken, örgüte ait cephaneler ve ülserde imha edildi.

Sırada Münbiç'in temizlenmesi var

El Bab'ın alınmasından sonraki hedef ise Münbiç olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı açıklamada, El Bab'tan sonra sırada Münbiç'in olduğunu söyledi.

ABD yanaşırsa Rakka için de düğmeye basılacak

Cumhurbaşkanı, ABD ile anlaşma sağlanması halinde Rakka operasyonu içinde düğmeye basılacağının sinyalini verdi.

Erdoğan, "İşin bu bölümü bitti ama şimdi Münbiç var. Münbiç'ten sonra Amerika ile el ele verebilirsek Rakka var." dedi.

ABD terör örgütü PKK/PYD'yi bölgeye soktu

ABD'nin desteği ile terör örgütü PKK/PYD'nin denetimine geçen bölge daha önce bir diğer terör örgütü DEAŞ'ın elinde bulunuyordu. Terör örgütü DEAŞ ile mücadele adı altında bir diğer terör örgütü olan PKK/PYD'yi kullanan Obama yönetimi, Münbiç'e yönelik operasyon başlatmıştı. ABD daha önce yaptığı açıklamada kentin alınmasından sonra bölgedeki PKK/PYD'lıların geri çekileceğini açıklamıştı.

Türkiye'de Obama yönetiminin sözünde durarak bölgedeki teröristlerin ABD Münbiç'ten çıkarılmasını talep etmişti.

Konular: münbiç, el bab, pkk, türkiye,

Yorumlar