GÜNDEM

Emekli emniyet mensubu tutuklandı

Darbe girişimi gecesi 'Cumhurbaşkanı'nın darbeye direneceğini sanmıyorum' diyen Eski Polis Akademisi öğretim üyesi Tuğrul Özşengül FETÖ'den tutuklandı

Emekli emniyet mensubu tutuklandı

15 Temmuz darbe girişimi gecesi ABD'den yayın yapan Samanyolu TV'ye çıkarak "Cumhurbaşkanı'nın darbeye direneceğini sanmıyorum bu işler o kadar kolay değil" diyen Polis Akademisi eski öğretim üyesi Tuğrul Özşengül FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandı.

Darbe girişimi gecesi Samanyolu TV'ye çıkarak darbe girişimini destekleyen açıklamalar yapan eski Polis Akademisi öğretim üyesi Tuğrul Özşengül tutuklandı. Emekli emniyet mensubu olan Özşengül FETÖ'nün internet sitelerini işleten ekip ile toplantılara katılmış "Fuat Avni" hesabının ilk kullanıcısı olduğu iddia edilen Said Sefa başkanlığında gerçekleştirilen bu toplantılara ilişkin fotoğraflar basına yansımıştı.

Özşengül "Özgürlük Zamanı" isimli programda darbe faaliyetinin görüldüğü kadar zor olmadığını, sistemin sürdürülebilir bulunmadığını belirterek darbe girişimini alenen desteklemişti.

TWİTTER'DA DARBEYİ BİLDİRDİ

Özşengül'ün darbe girişimi öncesinde ise Twitter'da "Çok ciddi bir askeri darbe kokusu var havada" şeklinde paylaşımda bulunduğu da belirlendi.
Hakim Selami Yıldız'ın sorguladığı Özşengül, darbe kışkırtıcılığı yaptığı iddiasını reddetti. Şüpheli tutuklanarak cezaevine konuldu.

Konular: emekli, twitter, 15 temmuz, emniyet,

Yorumlar