EMİNE ÜLKER TARHAN ADAY OLAMAYIŞINI DEĞERLENDİRDİ.

Gezi sürecindeki tavırları ve ulusalcı söylemleri ile ön plana çıkan ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde ismi öne sürülen ve ardından esamesi dahi okunmayan CHP Ankara Milletvekili Tarhan:"Halkın beni cumhurbaşkanı adayı olarak görmesi, göstermesi en büyük ödüldür" dedi.

Gündem 30.06.2014, 14:29 24.04.2018, 12:10
EMİNE ÜLKER TARHAN ADAY OLAMAYIŞINI DEĞERLENDİRDİ.

 CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, halkın kendisini cumhurbaşkanı adayı olarak görmesi  ve göstermesinin, en büyük ödül olduğunu söyledi.

Tarhan, adının cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesine dair gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Adının cumhurbaşkanı olarak önerilmesinin, kendisini yüreklendirdiğini ifade eden Tarhan, "Halkın beni aday olarak görmesi, göstermesi en büyük onurdur bana göre. Çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Tarhan, konuyla ilgili daha sonra bir açıklama yapacağını belirtti.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın, "Disiplin mekanizması işletmeyi hiç istemeyiz. Bu noktaya gelinmemelidir" açıklamasının anımsatılması üzerine Tarhan, bu konulara girmek istemediğini kaydetti.

İMZA VERMEYENLER BİR ARAYA GELDİ

Bu arada, CHP'nin Ekmeleddin İhsanoğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığı dilekçesine imza vermeyen bir grup milletvekilinin, bugün bir araya geldiği öğrenildi.

CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz'ın TBMM'deki odasında toplanan, aralarında CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner'in de bulunduğu milletvekilleri, cumhurbaşkanlığı seçimine dair durum değerlendirmesi yaptı.

Bazı milletvekillerinin Tarhan'ın adaylığını destekledikleri, bazılarının ise yeni bir aday çıkarılmaması gerektiği görüşünde olduğu belirtildi.

Yorumlar (0)