GÜNDEM

Emniyette FETÖ depremi

FETÖ'nün emniyet yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, 32 şüpheliyi yakalamak için İstanbul merkezli 7 ilde operasyon başlatıldı.

Emniyette FETÖ depremi
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) emniyet yapılanmasına ilişkin soruşturma çerçevesinde, 23'ü emniyet personeli 32 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, karar doğrultusunda şüphelileri yakalamak için İstanbul, Gaziantep, Kastamonu, Erzurum, Kayseri, Osmaniye ve Ankara'da eş zamanlı operasyon başlattı.

Emniyet Müdürleri ve emniyet amiri de listede

Haklarında gözaltı kararı bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Şükrü Balcı Polis Meslek Yüksek Okulunda görevli 23 emniyet personeli arasında, 1, 2, 3 ve 4. sınıf emniyet müdürleri, bir emniyet amiri, 3 komiser, 5 komiser yardımcısı ve
7 polis memuru bulunduğu öğrenildi.

Aralarında sözde imamlar da var

Ayrıca gözaltı kararı verilen sivillerin, yayınevi sahibi, turizmci, gayrimenkul danışmanı, mali müşavir, öğretmen ve esnaf olan ve FETÖ'nün "sözde imamı" olarak görev yapan şüpheliler olduğu ifade edildi.
Operasyonların devam ettiği ve bazı şüphelilerin gözaltına alındığı belirtildi.

Konular: emniyet, fetö, gözaltı, operasyon,

Yorumlar