GÜNDEM

Erdoğan: Hepsinin de arkasında aynı surat...

Gaziantep'teki 'Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Mitingi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batı'ya da seslenerek, "Türk milletine ihanetinizi anlatan örgütlere isim bulmaktan alfabede harf kalmadı. Bunların arkasındaki yüzü biliyoruz​" diye konuştu.

Erdoğan: Hepsinin de arkasında aynı surat...
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'teki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda, 'Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Mitingi'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar başlıklar şöyle:

"ARKASINDAKİ YÜZÜ BİLİYORUZ"

Bugün dünyanın en kanlı terör örgütlerinin aynı coğrafyada görülmesi tesadüf değildir. Birbirlerinin değil, sadece masum insanların kanını döküyor.

Türk milletine ihanet eden örgütlere isim bulmaktan alfabede harf kalmadı. Bırakın bu isimleri. Biz bunların arkasındaki yüzü biliyoruz. Bu kadar zulüm dünyaya ağır gelir. Diyorum ki, zalimler için yaşasın cehennem. 

Her türlü zorluğa dayanırız ama çok iyi biliyoruz ki, özellikle bu bölgede kana ateşe boğanlar bu ateş kendilerine değdiklerinde aynı dayanıklılığı gösteremezler. Gelin bir önce ülkemizi de bölgemizi de dünyayı da bu terör belasından kurtaralım. 

Biz her zaman mücadeleye hazırız. Üzerimize düşeni yapmak konusunda kararlıyız. Sınırlarımız içinde ve yakınında hiçbir terör örgütünün faaliyetine müsamahamız yok. 

DAEŞ'in Suriye ve Irak'tan temizlenmesi için yürütülen operasyonlara destek vereceğiz. Cerablus'ta bu yüzden varız. PYD için aynı kararlılığa sahibiz. 15 Temmuz'da FETÖ'ya yol vermeyen bu milletin kararlılığı da gücü de artmıştır.

"KÖKÜ KAZINANA KADAR..."

DAEŞ'in Suriye ve Irak'tan temizlenmesi için her türlü desteği vereceğiz. PYD için de aynı kararlılığa sahibiz. Bu terör örgütünün kökü kazınana kadar mücadeleye devam edeceğiz. 

Biz hepsinin de arkasında aynı surat olduğunu biliyoruz. Vazgeçin artık bu kirli oyundan.

Konular: birlik ve beraberlik, cerablus, 15 temmuz darbe girişimi, Recep Tayyip Erdoğan,

Yorumlar