GÜNDEM

Erdoğan: İstanbul'da su yoktu, şimdi İzmir'de olmadığı gibi

Cumhurbaşkanı Erdoğan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Beştepe'de gençlere seslendi. Erdoğan, "Çoğunuz benim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğum dönemi bilmiyordunuz. İstanbul'da su yoktu, şimdi İzmir'de olmadığı gibi." ifadelerinde bulundu.

Erdoğan: İstanbul'da su yoktu, şimdi İzmir'de olmadığı gibi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de 19 Mayıs programında gençlerle bir araya geldi.

İstanbul'da su yoktu, şimdi İzmir'de olmadığı gibi

Eski İstanbul'daki sıkıntılardan bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çoğunuz benim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğum dönemi bilmiyordunuz. İstanbul'da su yoktu, şimdi İzmir'de olmadığı gibi.

Çöp dağları almış başını gidiyordu 

İçme suyu istasyonları vardı. Çöp dağları almış başını gidiyordu. Hava kirliliği artmıştı, gazeteler zehirlenmeyin diye maske dağıtıyordu. Hamdolsun biz geldik Trakya'dan, dağlardan İstanbul'a aktardık. İstanbul'un su sorununu o gün bugündür çözdük." dedi.

Erdoğan'dan kongre öncesi mesaj: AK Parti'de gençlere yer vereceğizErdoğan'dan kongre öncesi mesaj: AK Parti'de gençlere yer vereceğiz

 Nasıl Türkiye aldık, geldiğimiz nokta ortada 

Çöp istasyonlarını oluşturduklarını ve çöplerin gübre haline getirildiğini söyleyen Erdoğan, "Çöpleri ayıkladık. Doğalgazı süratle evlere yaymaya çalıştık ki kirli havayı ortadan kaldıralım. 2,5 milyar dolar borçla devraldık. Yatırımlara devam ettik ve borcu indirdik ve cezaevine girdik. Biz böyle çalıştık. Sevda olmayınca, aşk olmayınca bu iş olmaz. O gün bugün İstanbul'u İstanbullu başkasına vermedi. Türkiye'de de bizim derdimiz aynı. Nasıl bir Türkiye aldık, geldiğimiz nokta ortada." şeklinde konuştu.

Erdoğan'dan gençlere: Kızıl elma size emanetErdoğan'dan gençlere: Kızıl elma size emanet

 

Konular: beştepe, erdoğan, izmir

Yorumlar