Erdoğan Milli Dayanışma kampanyasını başlattı

Başkan Erdoğan ulusa sesleniş konuşmasında koronavirüse karşı Milli Dayanışma kampanyası başlattıklarını duyurdu. Erdoğan, bu kampanyaya 7 aylık maaşını bağışladığını açıkladı.

Gündem 30.03.2020, 21:28 31.03.2020, 11:38
Erdoğan Milli Dayanışma kampanyasını başlattı

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ulusa sesleniş konuşması gerçekleştirdi.

Erdoğan, koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında dar gelirli ailelere ilave destek olmak amacıyla büyük bir yardım kampanyasının başlatıldığını duyurdu. 

İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar;

Devletin öncülük etmesi gerektiğini gördüğümüz için 'Biz bize yeteriz Türkiyem' adıyla Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz.

Amacımız alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır.

Muhtarlıklarımızı da devreye alarak, kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz.

Meclis’teki tüm milletvekillerimizi, AK Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, tüm belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz.

"Biz Bize Yeteriz Türkiyem" diyerek başlatılan kampanya için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yardım hesabı açıldığını bildirdi. 

'7 aylık maaşımı bağışladım'

Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Biraz önceki toplantımızda bakan arkadaşlarımız da, aynı şekilde bu ayki maaşlarını kampanyaya bağışlama kararı aldılar.

Bazı bakanlarımız çok daha yüksek bağış rakamları da ifade ettiler. Meclis’teki tüm milletvekillerimizi, AK Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, tüm belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz.

Bu süreç içinde en büyük katkıyı da iş adamlarımızdan, hayırseverlerimizden bekliyoruz. Zekatlarını Ramazan ayında dağıtmayı düşünen vatandaşlarımız da bu kampanyaya katılarak, hayır yarışında yerlerini alabilirler.

Yorumlar (0)
15°
az bulutlu
Namaz Vakti 03 Haziran 2020
İmsak 03:31
Güneş 05:27
Öğle 13:07
İkindi 17:06
Akşam 20:38
Yatsı 22:25
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P