GÜNDEM

Erdoğan sinyalleri vermişti! Kato'da PKK'ya dev operasyon

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde verdiği, Türkiye'ye yönelik tehditlerin kaynağında yok edileceğine yönelik sinyallerin ardından, Hakkari’nin Kato Dağı’nda sabah saatlerinde aralarında bordo berelilerin de bulunduğu askerler tarafından PKK’lılara yönelik büyük bir operasyon başlatıldığı...

Erdoğan sinyalleri vermişti! Kato'da PKK'ya dev operasyon
Hakkari’nin Çukurca ilçesi Uzundere beldesi ve Kavuşak köyü kırsalında operasyonlar devam ederken, ikinci büyük operasyonun ise Kato Dağı çevresine yönelik yapıldığı öğrenildi.

Sabah saatlerinde bordo berelilerin de aralarında bulunduğu binlerce asker Kato Dağı’na doğru hareket etti. Operasyonun Kato Dağı çevresinde bulunan Maronıs ve Kaval bölgelerine kadar genişletildiği öğrenildi.

Sıcak bir çatışmanın yaşanıp yaşanmadığı hakkında net bir bilgi alınmazken, güvenlik güçlerinin Kato Dağı etrafını tamamen abluka altına aldığı bildirildi.

Erdoğan sinyalleri vermişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye'nin tehdit olarak gördüğü her tehlikenin merkezinde, büyümeden bertaraf edileceğine ilişkin açıklamaları olmuştu.

Konular: kato dağı, pkk, sinyal, erdoğan,

Yorumlar