GÜNDEM

Erdoğan talimatı verdi: Artık polisler o silahı kullanmayacak

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Valiler Toplantısı önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurt dışından alınan SIG Sauer silahının bundan sonra emniyet teşkilatımızda kullanılmaması için talimat verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Buradan bakanımıza da söylüyorum. SIG Sauer diye silah bundan sonra emniyet teşkilatımızda kullanılmayacak" dedi.

Kuzey Irak'ta PKK'ya yaptığımız operasyonlarda ele geçen silahların bir kısmı ABD'ye bir kısmı Rusya'ya ait. Asırlardır gizli gizli besledikleri lejyonerleriyle üzerimize gelecekler ama biz sağlam duralım.

Güney sınırımız boyunca oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun amacının DEAŞ'la mücadele olduğunu kim iddia edebilir. Terör koridoru sadece Türkiye'yi kuşatmaya yöneliktir. Rejim, PKK'ya oradan 'yanınızdayız', Barzani'ye 'yanınızdayız' diyor. Barzani ile çatışan PYD şimdi 'beraberiz' diyor..

"Bizim polis teşkilatımız kullanmayacakır"

Bundan sonra artık Sayın Bakana da burada söylüyorum, SIG Sauer diye bir silah bizim polis teşkilatımız kullanmayacaktır, kullanmamalı. Artık biz kendi ülkemizin silahlarını kullanmak suretiyle bu adımları atacağız. Biz artık bu tabancaları veya bunun daha uzun mesafelisini ülkemizde yapıyoruz ve bundan dolayı da kendi silahlarımızı kullanmak suretiyle polis teşkilatımızı daha diri, daha sağlam ayakta tutacağız. Çünkü onlardan almaya devam ettiğimiz sürece bize tembellik geliyor. Gerek yok

Erdoğan: ABD'nin ortağını, kendini bilmez büyükelçiye fedası kabul edilemezErdoğan: ABD'nin ortağını, kendini bilmez büyükelçiye fedası kabul edilemez

Neden tercih ediliyor?

J.P. Sauer & Sohn Maschinenbau GmbH isimli Almanya - İsviçre ortaklığı firma tarafından üretilen bir silah markası. Firma 2009 yılında ABD'li şirekete satılmıştır. 

Yarı otomatik Sig Sauer (Zig Zoyer okunur) zorlu dayanıklılık testlerinden kolayca geçebilmesi, her koşulda çalışması, çok dengeli oluşu, sonsuz namlu ömrü ve asla tutukluk yapmaması gibi sebeplerle Türkiye'nin SAT komandoları da dahil olmak üzere birçok devletin özel kuvvet birimleri tarafından tercih edilir.

Konular: abd, erdoğan, Sig Sauer

Yorumlar