GÜNDEM

Erdoğan'dan 'Clinton mı? Trump mı?' sorusuna cevap

ABD Başkanlık seçimleri için Clinton ve Trump arasındaki yarış kızışırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a New York'ta bu soru yöneltildi.

Erdoğan'dan 'Clinton mı? Trump mı?' sorusuna cevap
Erdoğan da kendisine yöneltilen 'Clinton mı? Trump mı?' sorusuna net bir yanıt verdi: ABD halkının iradesine saygı gösteriyorum. Destek beyanı veremem.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu için bulunduğu New York'ta, Bloomberg'in CEO'su Michael Bloomberg'i kabul etti, Bloomberg News Başeditörü John Micklethwait ile söyleşi gerçekleştirdi.

ABD'nin bir numaralı gündem maddesi olan Başkanlık seçimleri de söyleşide konuşuldu. Micklethwait, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Clinton mı Trump mı destekliyorsunuz?' diye sordu.

"14 yıl görev yaptım"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği yanıt ise şöyle:

"ABD halkının iradesine saygı gösteriyorum. Destek beyanı veremem. Seçimlerden sonra bunun değerlendirmesini yaparız. Trump'ın İstanbul'daki binasına ilişkin olarak isim hukuki mesele. Görüşmeleri devam ediyor. 14 yıl görev yaptım.

Ben Cumhuriyetçilerle de, Demokratlarla da çalıştım. Sayın Bush ve Obama'yla çalıştım. ABD ile kopmamız söz konusu olamaz, siyasette devamlılık esastır."

Konular: erdoğan, clinton, TRUMP,

Yorumlar