GÜNDEM

Erdoğan'dan Biden'a: Bu tür kişiler gözaltına alınır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ı kabulünün ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, "Bizim için en büyük öncelik FETÖ elebaşının iadesidir." dedi.

Erdoğan'dan Biden'a: Bu tür kişiler gözaltına alınır
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ı kabulünün ardından düzenlenen ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada, "Bizim için en büyük öncelik, FETÖ elebaşısının ülkemize en kısa zamanda iadesidir." dedi.

Erdoğan, Biden ile düzenlediği ortak basın toplantısında terör örgütü FETÖ'nün elebaşısının iadesi ve bölgedeki gelişmelere dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından bazı öne çıkanlar:

EN BÜYÜK ÖNCELİĞİMİZ İADE


"Sayın Biden'la görüşmemizde, kendi milletine dahi saldırmaktan çekinmeyen bu eli kanlı terör örgütüyle mücadelemiz ve aldığımız tedbirler hakkında da bilgi verdik. Bizim için en büyük öncelik, bu darbe teşebbüsünün ve FETÖ elebaşısının ülkemize en kısa zamanda özellikle iadesidir."

"BU TÜR KİŞİLER GÖZALTINA ALINIR"

"ABD ile suçluların iadesi anlaşması gereği bu tür kişiler gözaltına alınır. Bu zat hala terör örgütünü idare etmeye devam ediyor. Gülen, ABD'deki yayın organlarıyla söyleşiler yapıyor. Eylemlerini bu şekilde yönlendiriyor."

"DAEŞ CERABLUS'U TERK ETMEK DURUMDA KALDI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cerablus bölgesinde yönelik başlatılan operasyonla ilgili olarak da şunları kaydetti:

"Koalisyon güçleri ile görüşmelerimizi yaptıktan sonra artık bizler nihai kararımızı verdik ve Cerablus'a, Özgür Suriye Ordusu ile birlikte, onların özellikle kara harekatına destek vermek suretiyle, koalisyon güçlerinin hava desteği ile oraya giriş sağlandı. Şu an itibarıyla Cerablus'u Özgür Suriye Ordusu mensupları ve Cerabluslu olanlar şu anda yeniden geri almış durumdalar ve oradaki hükümete ait veya oradaki resmi konutları vesaire ele geçirmiş durumdalar. DAEŞ de şu an itibarıyla aldığımız haberlerle Cerablus'u terk etme durumda kalmış vaziyettedir."


Konular: cerablus, fırat kalkanı, erdoğan, Beştepe,

Yorumlar