GÜNDEM

Erdoğan'dan 30 büyükşehirde miting!

Nisanda yapılması planlanan referandum öncesi partiler hazırlıklara başlarken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da 30 ilde miting yapacağı öğrenildi.

Erdoğan'dan 30 büyükşehirde miting!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, meydanlarda sistemin neden gerekli olduğunu anlatması, çift başlılığın yaratacağı sorunlara dikkat çekmesi ve bu çerçevede halkın desteğini istemesi bekleniyor.

Referandum sürecine ilişkin AK Parti kendi planlamasını yaptı. Başbakan Binali Yıldırım sahada olacak, il il gezecek. Kaynaklar, Başbakanlığı kaldıran bir sistemde başbakanın meydanlarda sistemi anlatmasının halkı iknada önemli olduğuna dikkat çekti. Bakanlar ve teşkilat da çalmadık kapı bırakmayacak ama asıl planlamalar Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılıyor.

Erdoğan mitinglere başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, nisan ayının ilk yarısında yapılması planlanan referandum süreci için meydanlara inecek.Cumhurbaşkanlığı kaynakları, yılbaşından bu yana il ziyaretlerine başlayan Cumhurbaşkanı'nın toplu açılış ve il ziyaretlerine devam edeceğini belirtildi. Henüz miting programları netleşmeyen Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına göre, 30 büyükşehiri ziyaret edeceği vurgulandı.

Erdoğan'ın, meydanlarda sistemin neden gerekli olduğunu anlatması, çift başlılığın yaratacağı sorunlara dikkat çekmesi ve bu çerçevede halkın desteğini istemesi bekleniyor.

.

Konular: erdoğan, referandum, miting,

Yorumlar