GÜNDEM

Eski Beytüşşebap kaymakamı eşini FETÖ'nün kataloğundan seçmiş

Tokat'taki FETÖ'nün mülkiye yapılanmasına yönelik soruşturmada gözaltına alınan bir dönemin çok konuşulan eski Beytüşşebap Kaymakamı Güntepe'nin, örgüt içinde gizliliğin sağlanması için eşini FETÖ'nün kataloğundan seçtiği ortaya çıktı.

Eski Beytüşşebap kaymakamı eşini FETÖ'nün kataloğundan seçmiş
Tokat'taki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) mülkiye yapılanmasına yönelik soruşturmada gözaltına alınan eski Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe'nin eşi de Z. Güntepe de aynı ilde yakalandı.

Şüpheli Z. Güntepe'nin de Tokat'a getirileceği öğrenildi. Bu arada terör örgütünün şifreli haberleşme uygulaması “ByLock”u kullandığı iddia edilen Kadir Güntepe'nin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Katalogtan seçmiş

Güntepe örgüt içindeki gizliliğin sağlanması amacıyla katalog evliliği yaptı. 4 aydır yürütülen soruşturma kapsamında ifadeye vermeye çağırılan Güntepe'nin, savcılığa gitmemesi ve rapor alarak son görev yerine başlamaması nedeniyle kaçma şüphesine karşı gözaltına alındığı öğrenildi.

Tam 33 kez telefonda görüşmüş

Güntepe'nin, FETÖ'nün kaymakamlar imamı olan Gaziosmanpaşa Üniversitesi eski genel sekreteri Hüseyin Özyurt'la 33 kez telefonda görüştüğü tespit edildi. Güntepe'nin 2012 ile 2015 yılları arasında görev yaptığı ilçelerdeki imamlarla sık sık yüzyüze görüştüğü de belirlendi.

Öte yandan PKK karşıtı attığı tweetlerlle gündeme gelen Güntepe'nin 16 Temmuz gecesi saat 01.30 a kadar sessiz kalması dikkkat çekti. Güntepe'nin tweetinde FETÖ'nün geçmemesi de dikkat çekti.

 

Konular: katalof, mülkiye, fetö, Evlilik,

Yorumlar