FETÖ elebaşı Gülen'in avukatının cezası onandı!

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Feti Ün'e silahlı terör örgütü üyeliğinden verilen 12 yıl hapis cezasını onadı.

Gündem 22.01.2020, 16:44 22.01.2020, 17:25
FETÖ elebaşı Gülen'in avukatının cezası onandı!

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Feti Ün'ün 12 yıl hapis cezaYargıtay tarafından onandı. 

Ün, yargılandığı İzmir 13. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İstinaf kanun yoluna başvurulmasının ardından İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, kararı hukuka uygun buldu.

Temyiz üzerine ise dosya Yargıtay 16. Ceza Dairesine geldi.

"Yargılamadaki işlemler kanuna uygun"

Daire, FETÖ elebaşı Gülen'in avukatı Feti Ün'e verilen 12 yıl hapis cezasını onadı. 

Örgütsel toplantılara katılan, himmet veren, FETÖ'yle bağlantılı dernekte üyeliği bulunan, talimat üzerine Bank Asya'ya para yatıran, İzmir'deki örgüt avukatları yapılanmasının sorumlusu olan sanık hakkında verilen cezanın alt sınırdan uzaklaşılarak tayin edilmesinde isabetsizlik görülmediği belirtilen Dairenin kararında, yargılamadaki işlemlerin kanuna uygun yapıldığı, delillerin hukuka uygun elde edildiği, eylemlerin doğru nitelendirildiği de kaydedildi.

Teröristbaşı Gülen'in avukatlığını yaptığını kabul etmişti

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Feti Ün, 11 Kasım 2016'da tutuklanmıştı. Ün'ün, terör örgütü elebaşı Gülen ile kapatılan Zaman gazetesinin basıldığı, kayyum atanan İzmir'deki Kule Matbaasının da avukatlığını yaptığı belirlenmişti.

Yargılama sürecinde hakkındaki suçlamaları reddeden Ün, bir dönem örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in avukatlığını yaptığını, bunu inkar etmediğini belirtmişti.

Yorumlar (1)
HÜSAMETTİN UYGUR 5 ay önce
Ne oluyor beyler, ne 12 yılı ya, şehit olan 251 evladımız, binlerce gazimizin ailelerine nasıl anlatacaksınız bunu, bu kararı verirken sordunuz mu millete, fetö denen şerefsizin avukatlığını yapanın farkı ne ondan ve suçunu kabul etmişken
o zaman sormazlarmı bu kararı veren hakim ve savcıya siz de mi onlardansınız diye, onların adına ben sorarım , Cumhurbaşkanımız demedi mi, kanun maddelerine takılmayın, vicdanınızın sesini dinleyin diye, bu hainleri 12 yıl besleyecek miyiz içerde
Şehitler adına hakkımı helal etmiyorum bu kararı verenlere, kısas da hayat vardır
18°
açık
Namaz Vakti 05 Haziran 2020
İmsak 03:29
Güneş 05:26
Öğle 13:07
İkindi 17:06
Akşam 20:39
Yatsı 22:27
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P