GÜNDEM

FETÖ firarisi Emre Uslu yine ortaya çıktı

Hakkında yakalama kararı bulunan terör örgütü FETÖ firarisi Uslu, ABD'nin başkenti Vaşington'da ortaya çıktı.

FETÖ firarisi Emre Uslu yine ortaya çıktı
Hakkında birden fazla yakalama kararı bulunan Fetullahçı terör örgütü (FETÖ) firarisi Emre Uslu, Vaşington'da bir düşünce kuruluşunun toplantısının kulisinde, Türkiye hakkında soru sorarken görüntülendi.

Yakalama kararları

15 Temmuz darbe girişimi öncesinde "görsel ve sosyal medyada darbeye zemin hazırladığı, darbe girişimi gecesi ise darbeye karşı konulmaması yönünde açıklama yaptığı" iddiasıyla hakkında birden çok soruşturma olan ve ifade vermeye gitmeyen FETÖ firarisi Uslu hakkında,"Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" suçundan da yakalama kararı var.

2015 yılında yürütülen "Paralel yapı" soruşturması kapsamında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'le hakkında bir yakalama kararı daha olan Emre Uslu, FETÖ'nün medya ayağının önemli isimlerinden biri olarak biliniyor.

ABD'de PKK'lılarla birlikte protestoya katılmıştı

Nisan ayında Uslu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Vaşington'da katıldığı bir düşünce kuruluşunun konferansı öncesinde PKK/PYD bayraklı grupla eylem yaparken ortaya çıkmıştı. Aynı eylemde PKK’ya destek veren grubun YPG flamaları ve terör örgütü PKK elebaşısı Abdullah Öcalan posterleriyle protesto gösterisine katılmaları dikkat çekmiş, Uslu da bu grupla yan yana objektiflere yansımıştı.

 

Bir süre önce, Fetullahçı terör örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davaları kapsamında çeşitli suçlardan aranan eski Zaman gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı da ABD'nin New Jersey eyaletinde bir alışveriş merkezinde görülmüştü.

Konular: 15 temmuz, emre uslu, pkk, fetö,

Yorumlar