GÜNDEM

FETÖ ile PKK aynı masada görüntülendi

Fetullahçı terör örgütü ile PKK'nın kirli işbirliğinin en somut görüntüsü dün Avrupa Parlamentosu'nda yaşandı. 15 Temmuz darbe girişiminin konuşulduğu oturumu FETÖ ve PKK mensupları aynı masada takip etti. Toplantıya katılan Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Yüz ifadelerine bakılırsa...

FETÖ ile PKK aynı masada görüntülendi
FETÖ terör örgütünün PKK ile işbirliğinin en derin hali dün anlı bir şekilde resmen görüldü.FETÖ'nün darbe girişimi ve sonrasında yaşananlar, Avrupa Parlamentosu'nun Dış İlişkiler Komitesi ve İnsan Hakları Alt Komitesi'nin ortak oturumunda ele alındı.Fetullahçı terör örgütü ile PKK'nın kirli işbirliğinin en somut görüntüsü dün Avrupa Parlamentosu'nda yaşandı. 15 Temmuz darbe girişiminin konuşulduğu oturumu FETÖ ve PKK mensupları aynı masada takip etti. 

Ali Şahin AB'yi darbeye sessiz kalmakla eleştirdi

Toplantıya katılan Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin, AB'yi FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi karşısında sessiz kalmakla eleştirdi.

AB'yi darbe girişimi karşısında sessiz kalmakla eleştiren Şahin, "Duyduğum utançlardan biri, o gece buradan, Avrupa'dan, siz dostlarımızdan hiçbir sesin çıkmamasıydı. Bırakın o geceyi, ikinci gün, üçüncü gün, ikinci hafta, üçüncü hafta sizlerden Türk demokrasini ve özgürlükleri korumak adına tek bir ses çıkmadı. Ufak tefek birkaç sesten başka ses çıkmadı." ifadelerini kullandı.

AP üyelerinin sorularını da cevaplandıran Şahin, Türkiye'de gözaltına alınan ya da tutuklananların avukatlara erişimi olmadığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Şahin, yargı sürecinin devam ettiğini, suçlular ile suçsuzların ayrılacağını vurguladı.

AP'deki konulmamızdan pek de memnun kalmamışlar

Şahin, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, FETÖ ve PKK'nın aynı masada oturarak AP'deki toplantıyı takip ettiğini belirtti. Şahin paylaşımında, "Yüz ifadelerine bakılırsa yan yana oturan hain kardeşler (FETÖ-PKK) Avrupa Parlamentosu'ndaki konuşmamızdan pek de memnun kalmamışlar" ifadelerini kullandı.

Resmi Twitter'da görüntüle

Konular: pkk, fetö, Ali Şahin, ab,

Yorumlar