GÜNDEM

FETÖ okullarının diplomaları iptal edildi

Yeni yayınlanan KHK'lar kapsamında yurt dışında faaliyet gösteren FETÖ okullarının diplomaları iptal edilirken, yurtdışında eğitim gören 158 kişinin öğrenciliği iptal edildi.

FETÖ okullarının diplomaları iptal edildi

PASAPORTLARI İPTAL EDİLDİ

Kararnamelerle yurtdışındaki FETÖ okullarının diplomaları iptal edilirken, yurtdışında eğitim gören 158 kişinin öğrenciliği iptal edildi. Aranan FETÖ zanlılarının eşlerinin de pasaportları iptal edildi.

ÖĞRENCİLİKLE İLİŞİKLERİ KESİLDİ

673 sayılı KHK ile yurt dışında öğrenim gören öğrencilerden, milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen FETÖ/PDY terör örgütüne aidiyeti, iltisakı veya irtibatı olan 158 kişinin öğrencilikle ilişiklerinin kesildiği belirtildi.

ÜYELİĞİ BULUNANLAR GÖREVDEN ALINDI

Resmi Gazete'de yer alan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve kamu kurumlarındaki çok sayıda kişi, kamudaki görevlerinden çıkarıldı.

Kamudan çıkarılanlar arasında 7 bin 669 emniyet, 323 jandarma ve 2 Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli ve 24 merkez valisi de bulunuyor.

Konular: üniversite, yurtdışı, resmi gazete, fetö,

Yorumlar