GÜNDEM

FETÖ üçüncü saldırıyı Moody's'le başlattı

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan FETÖ'nün üçüncü saldırısının Moody's'in Türkiye'nin kredi notunu düşürmesiyle başladığını, yazdı.

FETÖ üçüncü saldırıyı Moody's'le başlattı
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan FETÖ'nün üçüncü saldırısını Moody's'in Türkiye'nin kredi notunu düşürmesiyle başladığını, Türkiye'ye yeni saldırının ekonomiden geleceğini yazdı.

 İŞTE YAZISINDAKİ O BÖLÜM;
Ve üçüncü saldırı geldi: Bu kez hedef ekonomi

Birinciyi atlattık. Çünkü halkın sağduyusu, yolsuzluk diye harekete geçenlerin gerçek niyet, hedef ve maksatlarını kavradı.

İkinciyi de atlattık. Çünkü halkın demokrasiye olan bağlılığı ve kahramanlığı, darbeci zorbaların heveslerini kursaklarında bıraktı.

Üçüncüde ise... İşimiz çok daha zor. Çünkü bu kez, doğrudan... Ekmeğe, sofraya, kursağa, işe, güce, cebe, rızka, nimete, varlığa, mülke saldırıyorlar.

Eğer... Hamasetin yerini akılcılık... Meydan okumanın yerini zekice planlanmış hamleler... Duygusallığın yerini sağduyu... Olağanüstülüğün yerini olağanlık... Sıkıp boğma çabasının yerini genişletilmiş demokrasi... İçe kapanmanın yerini reformculuk... Zorlamaların yerini hukuka dönüş... Ayrışmanın yerini bütünleşme... Alırsa... Evvel Allah bu saldırıyı da atlatırız.

Konular: terör, fetö, darbe,

Yorumlar