GÜNDEM

FETÖ üyelerinin Türk ismini kullanması yasaklandı !

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ üyelerinin artık diğer ülkelerde hiçbir şekilde Türkiye ve Türk ismini kullanmasının yasaklandığını açıkladı.

FETÖ üyelerinin Türk ismini kullanması yasaklandı !
Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkelerin Kalkınmasında Kadınların Rolü Bakanlar Konferansı'nda kadın bakanlara seslendi.

Konuşmasından satırbaşları:


-İnananlar kardeştir diyoruz, kardeşliğin gereğini yerine getirmiyoruz. 

-Irak'ta, Afganistan'da, Somali'de yaşananlardan hicap duyuyorum.

-56 İslam ülkesi her alanda işbirliğimizi geliştirmeliyiz.

-2 milyon 700 Suriyeli kardeşimizi, 300 bin Iraklıyı topraklarımızda barındırıyoruz.

-Suriye ile Türkiye arasında yeni terör devleti oluşturmak istiyorlar. Kusura bakmayın böyle bir devlete Türkiye müsaade etmeyecektir dedik. PYD ve YPG'yi buralara yerleştirme gayreti içindeler.
-BM 550 milyon dolar destek verdi. AB ise 200-250 milyon euro gönderdi, sözleri 3 milyardı.

''Esed'i savunmak müslümanın tavrı olabilir mi?''

Yani katil Esed'i savunmak samimi bir Müslüman'ın tavrı olabilir mi? 600 bini aşkın Müslüman'ı Suriye'de öldüren bir insanın, soruyorum hanım kardeşlerim sizlere, sizin duygularınız bu noktada çok daha hassastır, böyle bir insanı savunmak bir Müslüman'ın haddine midir? 600 bini aşkın Müslüman'ı öldürüyor. Kalkıp da hala Esed'i savunmak bir Müslüman'ın şanından değildir."

-Ben diğer tüm sıfatlarımdan ari şekilde Türkiyeli bir Müslüman olarak Suriye'de yaşananlardan hicap duyuyorum. Irak'ta yaşananlardan hicap duyuyorum. Afganistan'da yaşananlardan hicap duyuyorum. Somali'de, Yemen'de, Libya'da yaşananlardan hicap duyuyorum. Akdeniz'de, Ege'de derme çatma deniz araçlarıyla sınır kapılarında itilip kakılma pahasına Avrupa ülkelerine gitmeye çalışan Müslümanları gördükçe utanıyorum, hicap duyuyorum. Ama bir taraftan da hırsım artıyor, kinim artıyor. O dergilerinin kapağına Aylan bebeğin resmini basmak suretiyle, ondan bir şeyler kotarmaya çalışanları gördükçe, kinim artıyor, hırsım artıyor. Çünkü dürüst değiller, samimi değiller.

-14-25 Aralık tarihlerinde bir darbe girişimi daha yapmışlardı. Başaramayınca bu kez 15 Temmuz'da bu militanlar ne yazık ki milletimizi vurmaya yöneldiler. 
-Artık bunlar Türkiye ve Türk ismini kullanamazlar, bu yasaklanmıştır ve her ülkeye de bu bildirilmiştir.
 

Konular:

Yorumlar