GÜNDEM

FETÖ'cü Adil Öksüz'ün kayınvalidesi tutuklandı

FETÖ soruşturma kapsamında örgütün hava kuvvetleri imamı Adil Öksüz'ün kayınvalidesi Hatice Yıldırım tutuklandı.

FETÖ'cü Adil Öksüz'ün kayınvalidesi tutuklandı

ÖKSÜZ'ÜN KAYINVALİDESİ TUTUKLANDI

Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Ankara'daki Akıncı Üssü'nde gözaltına alındıktan sonra Ankara Batı Adliyesi Hakimi Köksal Çelik ve Asliye Ceza Hakimi Çetin Sönmez tarafından salıverilen, örgütün "Hava Kuvvetleri imamı" olduğu ileri sürülen Adil Öksüz'ün kayınvalidesi Hatice Yıldırım tutuklandı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında ikinci kez gözaltına alınan Yıldırım, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

FETÖ ÜYESİ OLMAK


Savcılıktaki sorgusu sonrasında nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Yıldırım, "FETÖ üyesi olmak ve anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlamalarıyla cezaevine gönderildi.

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Ankara'daki Akıncı Üssü'nde yakalandıktan sonra Ankara Batı Adliyesi Hakimi Köksal Çelik ve Asliye Ceza Hakimi Çetin Sönmez tarafından salıverilen, FETÖ'nün "Hava Kuvvetleri imamı" olduğu ileri sürülen Adil Öksüz'ün 11 Ağustos’ta gözaltına alınan kayınpederi Cevat ve kayınvalidesi Hatice Yıldırım, Sakarya'da çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol ve yurt dışı yasağı şartıyla serbest bırakılmıştı.

Cevat Yıldırım, savcılığın itirazı üzerine yeniden gözaltına alınarak 13 Ağustos’ta tutuklanmıştı. Hatice Yıldırım da savcılığın talimatı üzerine önceki gün ikinci kez gözaltına alınmıştı.

Öksüz'ün Sakarya'ya gelirken kullandığı "34 SIR 49" plakalı otomobili, kayınpederinin Akyazı ilçesindeki evinin garajında bulunmuştu.

"DAMADIMA OLAN SEMPATİM ORTADAN KALKTI"


Hatice Yıldırım savcılıktaki ifadesinin ardından mahkemeye sevk edilirken tutuklandı. Hatice Yıldırım, Adil Öksüz ile evli olan kızının nerede olduğunun sorulması üzerine, "Kızım Aynur ve 3 çocuğu Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan oğlum Abdülbaki'nin yanında. Gerçekler ortaya çıkınca damadıma olan sempatim ortadan kalktı." dedi.

Konular: pdy, hatice yıldırım, hava kuvvetleri imamı, adil öksüz,

Yorumlar