GÜNDEM

FETÖ'cü hain paraları havluların arasına saklamış

FETÖ soruşturması kapsamında Zeytinburnu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından, yapılan operasyon sonucu 14 kişi gözaltına alındı.

FETÖ'cü hain paraları havluların arasına saklamış

Zeytinburnu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, FETÖ ile bağlantılı kişilere yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, kent genelinde tespit edilen 34 ev ve iş yerine eş zamanlı operasyon düzenledi.

14 GÖZALTI

Ekipler, FETÖ adına kurban bağışı ve himmet parası toplamak, örgüte yeni eleman kazandırmak amacıyla faaliyet yürüttüğü iddia edilen 14 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin örgütün bazı mütevelli heyetlerinde yer aldıkları öne sürüldü.

1 MİLYON 600 BİN DOLAR

Operasyonlar sırasında yapılan aramalarda örgütün, Zeytinburnu mütevelli heyetinde olduğunu belirtilen Z.Z'nin evindeki özel bir kasada 1 milyon dolar ve banyo kapısına asılı havluların altındaki poşet içerisinde 600 bin dolar ele geçirildi.

6 TABANCA, AV TÜFEĞİ, MÜHİMMAT..

Aramalarda ayrıca 6 tabanca, 1 av tüfeği, çok sayıda mühimmat, örgütün elebaşı Fetullah Gülen'e ait kitap ve kasetler de bulundu. Emniyette işlemleri tamamlanan 14 şüpheli, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

Konular: hırsız, emniyet, istanbul, fetö,

Yorumlar